FIFA wszczęła śledztwo w sprawie transferu Bruno Fernandesa

Nowy  nabytek Manchesteru United, Bruno Fernandes przyszedł w styczniu do “Czerwonych Diabłów”. Dopiero teraz FIFA wszczęła dochodzenie ws. zawartej umowy przez Portugalczyka.

United kupiło młodego ofensywnego pomocnika za 47 milionów euro. Świetna i szybka aklimatyzacja portugalskiego playmakera spowodowała, że rozkochał w sobie wszystkich fanów czerwonej części Manchesteru, notując genialny start w nowym klubie.

Natomiast w tej sprawie oprócz FIFY uczestniczy jedna z drużyn Serie A – Sampdoria. “Blucerchiati” domagają się 10% kwoty z klauzuli dotyczącej kwoty sprzedaży Bruno do Sportingu, w czerwcu 2017 roku za 8,5 miliona euro.

To sprawiłoby, że drużyna z Lizbony musiałby zapłacić ekipie Claudio Ranieriego około 4 milionów euro po zawarciu umowy Bruno Fernandesa z United. Do tej pory pieniądze nie zostały zapłacone, co zmusiło Sampdorię do złożenia skargi. Przez najbliższe dni FIFA będzie badać tę sprawę. Sampdoria bardziej będzie chciała natychmiastowych wyjaśnień od Sportingu niż od Manchesteru United.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x