FC Barcelona z Pucharem Gampera. Robert Lewandowski już zachwyca. Polak zdobył bramkę [WIDEO]

Robert Lewandowski

FC Barcelona znakomicie rozpoczęła sezon 2023/24. W meczu o Puchar Gampera drużyna prowadzona przez Xaviego pokonała u siebie Tottenham Hotspur 4:2 mimo tego, że do 81. minuty przegrywała 1:2… Jedną z bramek dla ekipy z Katalonii zdobył Robert Lewandowski.

Puchar Gampera odbywa się co roku tuż przed rozpoczęciem sezonu – to jeden z ostatnich etapów przygotowań do wznowienia rozgrywek. Rozgrywki zostały utworzone w 1966 roku. Obecnie rozgrywa się tylko jedno finałowe spotkanie. FC Barcelona co roku mierzy się z innym, zaproszonym przez siebie, klubem. W tym roku padło na Tottenham. Niestety Polacy nie mogli oglądać wtorkowego starcia, gdyż nie było ono transmitowane w polskiej telewizji.

Barcelona z przytupem otworzyła wynik spotkania. Robert Lewandowski jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Wówczas dokładnie z prawej strony pola karnego dośrodkował Raphinha, zaś kapitan reprezentacji Polski z kilku metrów huknął z pierwszej piłki i nie dał szans Guglielmo Vicariemu na skuteczną interwencję.

Tottenham odpowiedział w pierwszej połowie dwoma trafieniami Olivera Skippa w 24. i 36. minucie meczu. Tottenham przez dłuższy czas drugiej połowy potrafił utrzymać korzystny dla siebie wynik spotkania, jednak końcówka meczu była dla nich wielkim rozczarowaniem. “Duma Katalonii” odwróciła losy spotkania za sprawą bramek Ferrana Torresa, Ansu Fatiego oraz Abde Ezzalzouliego i ostatecznie wygrała 4:2.

Nasze letnie przygotowania do nowego sezonu nie były na najwyższym poziomie. Jeden mecz nam odwołano, więc czujemy się nie do końca przygotowani – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej nowy szkoleniowiec Tottenhamu, Ange Postecoglou.

FC Barcelona już w najbliższą niedzielę zainauguruje swoje rozgrywki w La Liga. Hiszpański zespół zagra w delegacji przeciwko Getafe. Tottenham również rozpocznie swój sezon ligowy w niedzielę. Rywalem ekipy z północnego Londynu będzie Brentford.