FC Barcelona poza Ligą Mistrzów i awans AS Romy

Corriere dello Sport

W rewanżowym spotkaniu w ramach 1/4 Ligi Mistrzów AS Roma na Stadio Olimpico pokonała po bramkach Edina Dżeko, Daniele De Rossiego, Konstantinosa Manolasa. FC Barcelonę (3:0). W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami lepsi byli piłkarze z Hiszpanii.

Rzymianie bardzo szybko objęli prowadzenie, bowiem już w 6. minucie po fantastycznym podaniu Daniele De Rossiego do siatki trafił Edin Dżeko. Po przerwie AS Roma podwyższyła wynik na 2:0, a autorem bramki był Daniele De Rossi, który pewnie wykonał rzut karny. To co wydawało się niemożliwe dokonało się w 82. minucie. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska uderzeniem głową Konstantinos Manolas pokonał Marca-Andre ter Stegena. Duma Katalonii w każdym aspekcie była słabsza i nie była wstanie przeciwstawić się rywalom. AS Roma, która stała na straconej pozycji cieszy się z awansu do półfinału Ligi Mistrzów.