FC Barcelona planuje wzmocnić środek obrony

fot. breakingthelines.com

W zimowym okienku transferowym FC Barcelona ma zamiar zapukać do drzwi ACF Fiorentiny. Powód – stoper Violi, Nikola Milenković.

Nikola Milenković od 2017 roku reprezentuje barwy włoskiej Fiorentiny. Wtedy przeszedł za 5 milionów euro z Partizana Belgrad. W tym sezonie Serb oprócz bycia głównym filarem defensywy Violi jest także najlepszym strzelcem klubu z Florencji, ex aequo z dwoma innymi zawodnikami. W 12 spotkaniach Serie A strzelił 3 bramki. Do tego wraz z reprezentacji Serbii wystąpi w barażach do EURO 2020. Orlovi nie dali rady zrzucić z drugiego miejsca grupy B Portugalii. Transfermarkt wycenia 22-latka na 30 milionów euro. Kontrakt Serba kończy się w 2022 roku, co jeszcze podwyższy cenę stopera. Latem Nikola Milenković miał być jednym z głównych celów transferowych Manchesteru United, ale Czerwone Diabły zdecydowały się na Harry’ego Maguire’a.

Jak twierdzi włoskie Le Nazione, Milenković miałby już zimą wzmocnić Dumę Katalonii. Fiorentina może poświęcić Serba, ponieważ chcą oni powiększyć swoje fundusze na zimowe okienko transferowe, jednak nie zamierzają też odpuszczać swojego stopera za bezcen. Natomiast Milenković jest ponoć wysoko na liście życzeń Katalończyków i pieniądze dla Barcelony mają nie grać roli.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *