FC Barcelona nie dała rady Athleticowi Bilbao

prosoccertalk.nbcsports.com

W 1/8 Pucharu Króla, FC Barcelona dość niespodziewanie doznała porażki na wyjeździe z Athletikiem Bilbao (1:2). Szkoleniowiec Luis Enrique postawił na najlepszych zawodników, których miał do dyspozycji.

Pierwszą bramkę dla Basków strzałem głową z najbliższej odległości wpakował Aritz Aduriz. Kilka minut później wynik podwyższył Inaki Williams, który silnym uderzeniem pokonał Marca-Andre ter Stegena. Katalończyków było stać jedynie na jedno honorowe trafienie. W 52. minucie z rzutu wolnego golkipera pokonał niezawodny Leo Messi. Bilbao kończyło spotkanie w dziewiątkę. A ostatnie minuty to ciągłe ataki Blaugrany. Leo Messi w doliczonym czasie meczu trafił futbolówką w słupek. Spotkanie rewanżowe zaplanowano na przyszły tydzień.

Athletic Bilbao – FC Barcelona 2:1 (2:0)
Aduriz 25′, Williams 28′ – Messi 52′

Athletic: Iraizoz – Bóveda, Etxeita, Laporte, Balenziaga – San Jose, Iturraspe – Raul Garcia, Williams (Elustondo), Saborit (Saborit) – Aduriz (Eraso).

Barcelona: Ter Stegen – Roberto, Umtiti (Paco), Pique, Alba – Iniesta, Busquets Rakitić (71. Rakitić) – Neymar, Suarez, Messi

Sędzia: Fernandez Borbalan

Żółte kartki: Aduriz, Iturraspe 2x, Garcia 2x – Umtiti, Alba, Busquets, Iniesta