FC Barcelona dokona wzmocnienia defensywy? Możliwa wymiana z Sevillą

Jules Kounde

Zdjęcie: Sky Sports

FC Barcelona może dokonać latem kilka istotnych wzmocnień swojej kadry. Jednym z elementów, które będzie chciał dopracować Xavi jest poprawa gry obronnej. W realizacji tego zadania niewątpliwie pomógłby Joules Kounde, jeden z liderów defensywy Sevilli.

Francuski stoper jest już rozchwytywany przez wielkie kluby od dłuższego czasu. W ubiegłym roku odrzucił on, chociażby oferty ze strony Chelsea. Teraz jednak jest bliski zmiany klubu i poszukania nowych wyzwań w karierze. Informację przekazało “Mundo Deportivo”. Fakt ten będzie chciała wykorzystać “Duma Katalonii”.

Wyceniony na 80 milionów euro stoper jest jednak poza zasięgiem klubu z Barcelony, jeśli mówimy o transferach gotówkowych. Xavi i spółka będą jednak liczyć na transakcję wymienną, w której mogą zaoferować nawet dwóch swoich zawodników. Zawodnicy, którzy mogą być częścią tej transakcji i włożyć koszulki Sevilli to Sergino Dest i Clement Lenglet. Największe obawy występują jednak w przypadku tego drugiego. Jego forma stoi pod znakiem zapytania, a władze Sevilli nie są pewne kwestii, czy będzie on wystarczającym wzmocnieniem składu.

Odejście Julesa Kounde byłoby niewątpliwie sporym ciosem dla zespołu Sevilii. Stanowi on kluczową część układanki obronnej tego zespołu i niewątpliwie ciężko byłoby o jej załatanie. Dla drużyny Barcelony byłoby to niewątpliwym wzmocnieniem, a sam Francuz mógłby zostać liderem defensywy  “Blaugrany” na wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.