Fatalna sytuacja Riquiego Puiga

Puig

internewscast.com

Puig od początku sezonu wiedział, że nie będzie podstawowym graczem w zespole Ronalda Koemana. Postanowił zostać w klubie i walczyć o swoje. Raczej nikt nie spodziewał się, że 21-latek wywalczy sobie zaledwie 9 minut.

“To nieprawda, że nie liczę na Puiga. Rozmawiałem z nim, rozmawiam z młodymi, oni powinni grać. Nie mogą siedzieć na ławce. Powiedziałem mu, że trudno mu będzie o grę, że konkurencja jest duża. Tylko tyle. Dodałem, że ma przyszłość w tym klubie, ale wszystko zależy od niego. Radziłbym mu odejść na wypożyczenie, w wieku 20 lat trzeba grać” – tak wypowiedział się Ronald Koeman po oświadczeniu, że ten nie liczy na zawodnika.

Pomocnik nie skorzystał z opcji, które miał do dyspozycji. Wiązało się to z tym, że Riqui postanowił zostać w klubie i postawić na swoim. Wielu kibiców widziało pozytywy, kiedy ten był wprowadzany na boisko, a i sam piłkarz był przekonany o swoich umiejętnościach.

MARCA tłumaczy, że nadmiar pomocników w klubie i ustawienie, które preferuje Koeman (4-2-3-1) ograniczają możliwości Hiszpana do gry. Do tej pory piłkarz pojawił się tylko w końcówce przegranego meczu z Getafe, zmieniając Sergiego Roberto.

Obecna umowa zawodnika obowiązuje tylko do czerwca przyszłego roku, a inne kluby, w tym Ajaks Amsterdam, są bardzo zainteresowane jego usługami. Puiq zadebiutował pod skrzydłami Ernesto Valverde i miał wtedy łatkę jednego z najbardziej obiecujących piłkarzy La Masii. Trenerzy się zmieniają, a piłkarz wciąż nie może wywalczyć sobie możliwości wejścia z ławki, a co dopiero podstawowego składu. Ani Valverde, ani Setien czy Koeman nie zaufali dostatecznie młodemu piłkarzowi.

Problemy w klubie to nie jedyne zmartwienie wychowanka Barcy. Zawodnik nie dostał powołania na najbliższe zgrupowanie kadry do lat 21. Przedtem znalazł się na trzech listach powołanych z rzędu.

Liczymy na niego, ale chcemy zobaczyć innych graczy. Wszyscy, którzy zostali powołani, zasługują na to. Nie rozmawiałem z Riquim, ale powinien być spokojny. Wie, co o nim myślimy i jak go cenimy. Musimy pracować jeszcze ciężej, by osiągnąć to, czego chce” – wytłumaczył selekcjoner Luis de La Fuente.

Czy Puig powinien zostać w Dumie Katalonii?

Przed startem sezonu, wielu kibicom ciężko było dopuścić myśl, że piłkarz będzie musiał udać się na wypożyczenie. W końcu dla wielu piłkarzy jest to pewna śmierć – dobrym przykładem jest Carles Alena, który również nie przekonał Koemana do swojej osoby. Sytuacja Puiga jest ciężka, sam piłkarz chciałby mieć szansę na wyjazd na Mistrzostwa Europy, jednak do tego potrzebna jest regularna gra. W Barcelonie będzie mu o to ciężko, w końcu przed nim w hierarchii są de Jong, Busquets, Pjanić, a nawet Pedri. Wydaje się, że sam piłkarz oraz jego otoczenie muszą powąznie przemyśleć możliwość pójścia na wypożyczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.