Fantastyczny Zieliński odmienił wynik meczu. Napoli lepsze od Milanu

sscnapoli.it

Napoli pokonało Milan 3:2 w drugim sobotnim meczu 2. kolejki Serie A. Mecz obfitował w piękne akcje i bramki, a jego bohaterem okazał się Piotr Zieliński. Polak strzelił dwie bramki i jest w tym momencie najlepszym strzelcem Napoli w tym sezonie. Drugi z reprezentantów Polski, Arkadiusz Milik, rozegrał 90 minut.

Ktoś gra, żeby strzelać mógł ktoś

Mecz kończący piłkarską sobotę we Włoszech zapowiadał się niezwykle ciekawie. Faworytem przed pierwszym gwizdkiem zdawało się być Napoli, a forma Milanu pozostawała zagadką. Już od początku meczu do ataku ruszył zespół z Neapolu, ale to podopieczni Gattuso zdobyli gola. Fantastyczną akcję kolegów z zespołu strzałem z woleja zakończył Bonaventura i goście po kwadransie gry mogli cieszyć się z prowadzenia. Ten stan rzeczy mocno podrażnił Napoli i wicemistrzowie Włoch ruszyli do ataku. Zadomowili się na połowie rywala, ale długo nie mogli stworzyć dogodnej sytuacji od zdobycia bramki. W 39. minucie Callejon wykazał się przytomnością umysłu i na skraju pola karnego najszybciej dobiegł do piłki i oddał mocny, lecz niecelny strzał. Jeszcze przed przerwą w doliczonym czasie bliski bramki był Milik, ale uderzenie Polaka zablokował Donnarumma.

Grande Zieliński

Od początku drugiej części spotkania to gospodarze mieli ruszyć do ataku, ale nadziali się na potężny cios w postaci gola Calabrii i Milan prowadził już 2:0. Kibice nie musieli długo czekać na odpowiedź Napoli. Za odrabianie strat wziął się Zieliński. Polak przyjął piłkę przed linią pola karnego i strzelił precyzyjnie w prawy róg bramki zdobywając pierwszego gola w tym sezonie. Szybko zrobiło się 1:2, a neapolitańczycy  dopiero się rozkręcali. W 63. minucie bliski strzelenia drugiego gola był Zieliński, ale tym razem jego uderzenie minimalnie minęło słupek. Reprezentant Polski nie zamierzał się poddawać i już w 69. minucie huknął nie do obrony i doprowadził tym samym do remisu. W 74. minucie popis gry na przedpolu dał Ospina, który dzięki szybkiej reakcji skasował groźną akcję Milanu na osiemnastym metrze od własnej bramki. W końcu w 80. minucie Napoli wyszło na prowadzenie. Dries Mertens wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie i umieścił piłkę w pustej bramce. Zawodnicy Ancelottiego kontrolowali mecz. Do samego końca nie dali rywalom złudzeń co do ostatecznego wyniku i po końcowym gwizdku mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Napoli – Milan 3:2 (0:1)