FA Cup: Wymęczony awans Leicester, dwóch Polaków w pierwszym składzie

Skysports.com

Leicester City wygrało z Derby County 3:1 po dogrywce i awansowało do V rundy FA Cup. Do 81. minuty na boisku przebywał Bartosz Kapustka, którego zmienił Ryhad Mahrez. Całe spotkanie rozegrał Marcin Wasilewski.

Leicester City musiało rozegrać powtórzone spotkanie z Derby County, ponieważ w pierwszym meczu padł remis 2:2. Tym razem na King Power Stadium długo żadna z ekip nie mogła zdobyć bramki. Impas został przełamany tuż po zmianie stron. Po dośrodkowaniu Graya piłkę głową strącił Albrighton, a bramkę zdobył King. Zawodnicy gości nie poddali się i doprowadzili do remisu w 61. minucie przy dużej pomocy zawodników gospodarzy. Piłka po strzale Camary odbiła się bowiem od muru złożonego z graczy Leicester. W regulaminowym czasie gry więcej bramek już nie padło i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej Lisy zaprezentowali klasę godną mistrza Anglii. Najpierw cudowną bramkę po strzale z dystansu zdobył Wilfred Ndidi. Zmęczonych rywali dobił w 114. minucie niezawodny tego wieczoru Demarai Gray.

Leicester City w V rundzie FA Cup zagra z reprezentantem Football League One (trzeci poziom rozgrywek w Anglii) – drużyną Millwall.

Leicester City – Derby County 3:1 (0:0, 1:1)

1:0 King – 46′

1:1 – Camara 61′

2:1 – Ndidi 94′

3:1 – Gray 114′