FA Cup: Obrońca trofeum odpada z rozgrywek

W meczu 1/16 finału FA Cup Southampton wygrał z Arsenalem 1:0. Jedynym golem było trafienie samobójcze Gabriela. Tym samym Kanonierzy, którzy w poprzednim sezonie wygrali te rozgrywki, tym razem szybko odpadają.

W poprzedniej rundzie Southampton wyeliminował znacznie słabsze Shrewsbury. Arsenal miał trochę trudniejsze zadanie, ale po dogrywce pokonali Newcastle.

Pierwszą groźną okazję zobaczyliśmy w 14. minucie. Che Adams świetnie minął dryblingiem Gabriela. Strzelił na bramkę Arsenalu, ale świetnie interweniował Bernd Leno. Chwilę później już nic nie uchroniło Arsenalu przed stratą gola. Kyle Walker Peters podał pod bramkę. Tam niefortunnie do własnej siatki trafił Gabriel. Tuż przed przerwą mogło być 2:0. James Word-Prowse kopnął z rzutu wolnego, ale znacznie chybił. Podopieczni Mikela Artety praktycznie nie zagrozili bramce Świętych w pierwszej połowie. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

Świetna szansę na wyrównanie Arsenal miał w 59. minucie. Wtedy to w polu karnym z piłką znalazł się Rob Holding. Anglik sprytnie ograł Jana Bednarka, lecz uderzenie pozostawiło wiele do życzenia. Blisko też był Eddie Nketiah. Młody Anglik lekko musnął futbolówkę, lecz Fraser Forster świetnie interweniował. W ostatnich minutach spotkania, The Gunners zepchnęli gospodarzy do defensywy. Nie potrafili jednak tego przełożyć na gola wyrównującego. Southampton wygrał 1:0 i mogli się cieszyć z wyeliminowania obrońcy trofeum.

Gospodarze swoje zrobili w pierwszej połowie. Strzelili gola, a potem oddali piłkę Kanonierom. Ci jednak nie potrafili zrobić z nią nic konkretnego i przez to pożegnali się z FA Cup.