Eusebio Sacristan trafił do szpitala! Lekarze określają stan jako ciężki, ale stabilny

https://twitter.com/RealSociedad/status/1344684183390715905/photo/1


Nie dla wszystkich ten 2020 rok musi zakończyć się szczęśliwie. Eusebio Sacristan doznał groźnego urazu głowy, po którym stracił przytomność. Został natychmiast przewieziony do szpitala. Media podają, że były piłkarz przeszedł operację, która zakończyła się sukcesem. 

Do wypadku doszło w jego domu w Valladolidzie. Upadając doznał urazu głowy, który okazał się bardzo groźny. Niemal natychmiast został zabrany do szpitala, gdzie przeszedł operację. Ta zakończyła się powodzeniem, a kilka następnych godzin ma pokazać w jakim poszkodowany będzie stanie.

Sacristan jest legendą hiszpańskiego futbolu. W ciągu swojej kariery rozegrał 543. mecze, a więcej od niego mają tylko Joaquin, Raul i Zubizarreta. Po zawieszeniu butów na kołku zdecydował się na karierę trenerską. Najpierw brał nauki w Barcelonie jako asystent trenera w latach 2003-2009. Później poszedł na swoje obejmując Celte Vigo. Spędził tam 1,5 sezonu, po czym powrócił do Blaugrany obejmując rolę trenera drugiego zespołu. W 2015. roku przeniósł się do Realu Sociedad, z którym zapisał dobrą kartę w historii klubu. Po kilku jego słabszych meczach podziękowano mu, a kolejnego pracodawcę znalazł w Gironie. Tam również spędził tylko sezon, a na chwilę obecną nie ma zatrudnienia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.