EURO2020: Rosja zdeklasowana przez Belgów! Dublet Romelu Lukaku

Belgia

Źródło: twitter.com/UEFAcom_es

W drugim meczu pierwszej kolejki w grupie B Belgia podejmowała Rosję na arenie w Petersburgu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:0, a na listę strzelców wpisali się dwa razy Romelu Lukaku i Thomas Meunier.

Zdecydowanym faworytem tego starcia była bez wątpienia ekipa Roberto Martineza. Jednak przez pierwsze minuty nie mogli znaleźć sposobu na oddanie strzału. Wszystko zmieniło się w 10. minucie. Po fatalnym zachowaniu we własnym polu karnym Andrey’a Semenova piłkę w siatce umieścił Romelu Lukaku. Po stracie bramki Rosja wzięła się dość szybko do odrabiania strat. Dobrą okazję miał Mario Fernandes po dośrodkowaniu Golovina, jednak futbolówka wpadła wprost w ręce Courtois. Z biegiem czasu podopieczni Stanisława Czerczesowa zepchnęli Belgów do defensywy. Swoje szanse w tym czasie mieli Artem Dzyuba i Aleksandr Golovin, jednak ani razu nie udało się posłać piłki do siatki.

Belgia po przetrwaniu naporu zaczęła przejmować inicjatywę w tym spotkaniu. Piłkarze wyglądali bardzo pewnie, odważnie, zresztą jak całe widowisko. Rosjanie nie mieli łatwo pod względem konstruowania akcji. Brakowało im swobody i łatwości w przemieszczaniu się. Bali się, że jak za bardzo się odsłonią to los może skarcić ich drugi raz. I tak też się stało! W 34. minucie Thomas Meunier świetnie odnalazł się w polu karnym, wykorzystał błąd w wybiciu golkipera i pewnym uderzeniem podwyższył prowadzenie. Znakomicie w ostatnich minutach wyglądał Carrasco, szczególnie w ostatniej akcji, kiedy poradził sobie z czwórką rywali, a następnie oddał strzał. Niestety piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Do przerwy 2:0.

Po zmianie stron Rosja ruszyła do ataku. Starali oni zdobyć gola kontaktowego, by spróbować jeszcze powalczyć o korzystny wynik. Z każdą upływającą minutą szukali odpowiedniego momentu, by zaskoczyć w jakiś sposób dużo bardziej prestiżowego rywala. Z kolei Belgia grała z bardzo dużym spokojem, ze świadomością swoich umiejętności. Podopieczni Roberto Martineza byli przyczajeni, by w dogodnym momencie zadać trzeci cios, który zamknąłby ten mecz. Swoich szans na gola szukał między innymi Artem Dzyuba, lecz defensorzy rywali bardzo często łapali go na spalonym. Belgia w końcowym fragmencie meczu potwierdziła swoją dominację. W 88. minucie prostopadłe podanie do Lukaku zagrał Meunier, a napastnik Interu z dużą swobodą posłał ją do bramki obok interweniującego Shunina.