twitter.com/UEFAUnder21

Znamy już obydwu finalistów Mistrzostw Europy do lat 21. W drugim półfinałowym meczu Hiszpania pokonała w Krakowie Włochów 3:1. Głównym aktorem tego widowiska okazał się strzelec wszystkich trzech goli dla zwycięzców – Saul Niguez.

W pierwszych fragmentach spotkania częściej przy piłce utrzymywali się Hiszpanie, ale to podopieczni Luigiego Di Biagio stwarzali groźniejsze sytuacje. Pierwszy celny strzał Włosi oddali już w 3. minucie, ale uderzenie Federico Chiesy było zbyt lekkie i bez problemów poradził sobie z nim Kepa Arrizabalaga. Kilkanaście minut później dogodne okazje do zdobycia gola mieli również Lorenzo Pellegrini i Federico Bernardeschi, jednak bramkarz Athleticu Bilbao wciąż pozostawał niepokonany.
Wraz z upływem czasu do głosu zaczęli dochodzić Hiszpanie. Szczególnie aktywny w ich szeregach był Gerard Deulofeu. Zarówno jemu, jak i jego kolegom nie udało się już w pierwszej połowie pokonać jednak Gianluigiego Donnarummy. W efekcie, pomimo dobrego tempa gry i licznych okazji z obu stron, do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Po zmianie stron wyraźną inicjatywę osiągnęli Hiszpanie. W 54. minucie podopieczni Alberta Celadesa objęli prowadzenie. Po zagraniu Daniego Ceballosa precyzyjnym strzałem popisał się Saul Niguez. Dla pomocnika Atletico Madryt było to już trzecie trafienie na tym turnieju.
Kilka minut później sytuacja Włochów skomplikowała się jeszcze bardziej. Za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Roberto Gagliardini. “Azzurrini” nie zamierzali się jednak poddawać i w 62. minucie niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. Uderzeniem zza pola karnego na listę strzelców wpisał się Federico Bernardeschi.
Remis nie utrzymał się zbyt długo. Po chwili ponownie na prowadzeniu znaleźli się Hiszpanie. Swojego drugiego gola w tym meczu, a czwartego na turnieju strzelił Saul Niguez, który huknął z dystansu nie dając szans Donnarummie. Podopieczni Alberta Celadesa poszli za ciosem i w 74. minucie było już 3:1. Lewą stroną pomknął Marco Asensio, który precyzyjnym zagraniem w pole karne obsłużył Saula Nigueza, a ten skompletował hat-tricka.
Jak się okazało, po tym ciosie Włosi już się nie podnieśli. W końcowych fragmentach spotkania na boisku niewiele się już działo. Hiszpania zwyciężyła 3:1 i to ona zmierzy się z Niemcami w piątkowym finale.

Hiszpania – Włochy 3:1 (0:0)
1:0 – 54′ – Saul Niguez
1:1 – 62′ – Federico Bernardeschi
2:1 – 65′ – Saul Niguez
3:1 – 74′ – Saul Niguez