blank
Udostępnij:

EURO 2024: Ukraina odwróciła wynik i ma pierwsze trzy punkty (WIDEO)

Ukraina odniosła pierwsze zwycięstwo na EURO 2024.

Reprezentacja Ukrainy pokonała Słowację 2:1 w meczu 2. kolejki fazy grupowej mistrzostw Europy.

Na początku wydawało się, iż to Słowacy pójdą za ciosem i zgarną kolejne punkty w tym turnieju. W pierwszej połowie pokazali się ze zdecydowanie lepszej strony, co udokumentowali bramką Ivana Schranza. Ukraina po przerwie ruszyłą do boju, najpierw wyrównał Mykola Šaparenko. Potem do siatki trafił jeszcze Roman Jaremčuk.

Walka o awans z grupy E zapowiada się ciekawie. Belgia w sobotę zmierzy się z Rumunią, a w końcu to Rumunia zgarnęła trzy punkty w 1. kolejce w starciu z Ukrainą. Może dojść do sytuacji, gdy wszystkie cztery drużyny będą miały po trzy oczka na koncie.