EURO 2024: Turcja pokonała Gruzję. Niesamowite bramki w Dortmundzie

UEFA EURO 2024 (X)

Reprezentacja Turcji wygrała z Gruzją 3:1 w najlepszym meczu tego turnieju. Niesamowite bramki dla Turków zdobyli Müldür i Güler, wynik ustalił Aktürkoğlu. Dla Gruzji pierwszą bramkę w historii Mistrzostw Europy zdobył Georges Mikautadze.

Jako pierwsi poważnie zagrozili Turcy. Strzał Kaana Ayhana tuż zza linii pola karnego wylądował na słupku. W 25. minucie Gruzin już nie mieli tyle szczęścia.  Mert Müldür dopadł do piłki po niefortunnie wybitym dośrodkowaniu i oddał piękny strzał z woleja. 120 sekund później piłka po raz drugi wylądowała w gruzińskiej bramce. Gol Kenana Yildiza został jednak anulowany przez VAR z powodu spalonego. Po zaledwie siedmiu minutach na tablicy wyników było już 1:1. Georges Mikautadze oderwał się od obrońców przeciwnika i pokonał Merta Gunoka płaskim uderzeniem z bliska, które przeleciało pod ręką bramkarza. Gruziński napastnik zapisał się na zawsze w historii gruzińskiej piłki zdobywając pierwszą bramkę w historii tego kraju na Mistrzostwach Europy.

Calhanoglu uderzył bardzo mocno z rzutu wolnego, ale poradził sobie Mamardašvili. Przy kolejnym strzale z dystansu gruziński bramkarz nie miał żadnych szans. Arda Güler uderzył bardzo mocno i bardzo celnie z ponad dwudziestu metrów i dał ponowne prowadzenie Turcji. Kilka minut później podopieczni Sagnola mogli po raz drugi wyrównać. W poprzeczkę trafił jednak Kočorašvili. Gruzini powinni w końcówce doprowadzić do remisu. Stuprocentową okazję zmarnował Mikautadze . Debiutanci na EURO zaryzykowali i zostali skarceni. Na pustą bramkę biegł z własnej połowy Aktürkoğlu i ustalił wynik spotkania. Mimo ogromnej ulewy spotkanie toczyło się w bardzo szybkim tempie i zobaczyliśmy ponad trzydzieści strzałów.