Euro 2024: Szwajcaria 2-0 Włochy skrót meczu, gole, najciekawsze akcje (29.06.2024)

Twitter.com/@EURO2024

Szwajcaria nie dała żadnych szans Włochom w pierwszym meczu 1/8 finału Euro 2024. Obrońcy tytułu grali dramatycznie i zapewne będą mocno krytykowani przez media.

Szwajcaria 2-0 Włochy: podsumowanie spotkania

Szwajcarzy weszli mecz bez kompleksów zamykając swojego przeciwnika na własnej połowie. Włosi nie tylko wyglądali tak jakby się obawiali swojego przeciwnika ale byli bardzo mozolni w rozgrywaniu akcji. Przy obu bramkach obrońcy Italii zostawili mnóstwo miejsca Helwetom. Ci skrzętnie wykorzystali swoje sytuacje i kontrolowali mecz przez pełne 90 minut. W reprezentacji Włoch nie widać było determinacji i pomysłu na rozpracowanie przeciwnika. Wydaje się, że Luciano Spaletti położył ten mecz decyzjami personalnymi. El Shaarawy spędził zaledwie 45 minut na boisku i nic nie dał w ataku. Zmiana Barelli i wprowadzenie Reteguiego było niezrozumiałe bo napastnicy Italii nie trafili do siatki w żadnym meczu na tym turnieju. Szwajcaria zasłużenie przechodzi dalej i teraz czeka na swojego rywala z pary Anglia – Słowacja.

Szwajcaria 2-0 Włochy: skrót meczu