blank
Udostępnij:

EURO 2024: Słowenia remisuje z Serbią. Gol w ostatniej akcji meczu (WIDEO)

Słowenia w dramatycznych okolicznościach remisuje z Serbią 1:1 w 2. kolejce grupy C EURO 2024. Podopieczni Matjaža Keka prowadzili po bramce Karničnika w 69. minucie i zabrakło im sekund, żeby utrzymać prowadzenie do końca meczu. W ostatniej akcji Luka Jović zdobył bramkę po rzucie rożnym. Dla Słowenii to drugi remis w tym turnieju, Serbowie zdobywają pierwszy punkt.

Większa część pierwszej połowy należała do reprezentacji Słowenii. Dobrą okazję miał Mlakar a Elšnik trafił w słupek. W końcówce Serbowie starali się odpowiedzieć. Mitrović z kilku metrów trafił jednak w Oblaka. Po zmianie stron podopieczni Stojkovicia kontynuowali swój napór. Już w pierwszej minucie Tadić świetnie zagrał do Mitrovicia, ale ten przegrał pojedynek z Oblakiem. W 69. minucie Elšnik posłał dośrodkowanie przez całe pole karne, które zamknął Karničnik i otworzył wynik meczu. Serbowie atakowali do końca meczu, ale mimo znacznej przewagi nie sforsowali słoweńskiego muru obronnego do ostatniego rzutu rożnego. Piłkę z narożnika boiska dośrodkowywał Ivan Ilić, a najlepiej w zamieszaniu w polu karnym Słoweńców odnajduje się w walce powietrznej o piłkę Luka Jović, który oddał strzał głową na tyle celnie i mocno, że futbolówka trafiła do siatki. Serbowie w ostatniej akcji meczu wyrównali stan rywalizacji na 1:1 i zapisali na swoim koncie pierwszy punkt w tym turnieju. Słoweńcy mają dwa punkty po dwóch remisach.