EURO 2024: Niemcy w ćwierćfinale po burzowym meczu w Dortmundzie (WIDEO)

UEFA EURO 2024 (X)

Reprezentacja Niemiec wygrała z Danią 2:0 i awansowała do ćwierćfinału EURO 2024! W pierwszej połowie spotkanie zostało przerwane przez burzę. Gospodarze bramki zdobywali w drugiej połowie za sprawą Havertza i Musiali.

Julian Nagelsamann po raz pierwszy zdecydował się na zmiany w pierwszym składzie. W miejsce zawieszonego Taha znalazł się Schlotterbeck. Do składu wskoczyli również Raum i Sane. Na ławkę powędrował Wirtz. I to Niemcy rozpoczęli to spotkanie z niesamowitym animuszem. Już w czwartej minucie piłka znalazła się w siatce Duńczyków. Po rzucie rożnym piłkę w siatce umieścił Schlotterbeck. Analiza VAR wykazała jednak, że wcześniej Kimmich faulował w polu karnym i bramka nie została uznana.

W pierwszym kwadransie gospodarze kilkukrotnie poważnie zatrudnili Schmeichela. Najlepszą okazję miał Kai Havertz, który w dogodnej sytuacji źle trafił w piłkę. Wydawało się, że bramka dla gospodarzy to kwestia czasu.

Bramka dla podopiecznych Nagelsmanna nie padła a wkrótce spotkanie zostało przerwane przez gwałtowną burzę, która nawiedziła Dortmund.

Kasper Schmeichel robił, co mógł żeby jak najdłużej utrzymać Duńczyków w tym meczu. Tym razem ponownie powstrzymał główkującego z piątego metra Kaia Havertza.

Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do Duńczyków, dla których ta przerwa burzowa podziałała mobilizująco. Neuer powstrzymał jednak będącego w stuprocentowej sytuacji Højlunda.

Po zmianie stron to Dania weszła w rolę Niemiec z pierwszej połowy. Bramkę zdobył Andersen, ale VAR doszukał się w tej akcji pozycji spalonej. Niecałą minutę później ponownie Andersen znalazł się w centrum wydarzeń. Stoper Danii zagrywał ręką w polu karnym, co nie umknęło uwadze systemu VAR. Do rzutu karnego podszedł Havertz i nareszcie pokonał Schmeichela uderzając przy samym słupku. Sześć minut później napastnik Niemiec powinien mieć dublet. Świetnie zabrał się z piłką, stanął “oko w oko” z duńskim bramkarzem i uderzył obok słupka.

Czego nie zrobił Havertz, to zrobił Musiala. W 69. minucie Schlotterbeck doskonale zagrał do Musiali, ten od razu znalazł się w sytuacji sam na sam i podwyższył wynik spotkania.

Duńczycy nie potrafili już odpowiedzieć. To Niemcy zdobyli jeszcze dwie bramki, ale obydwie zostały anulowane przez pozycje spalone. To nie zmienia jednak faktu, że Niemcy awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Europy. Gospodarze czekają na lepszego z pary Hiszpania – Gruzja.