blank
Udostępnij:

EURO 2024: Merino bohaterem! Hiszpania w półfinale! Koniec marzeń Niemców (WIDEO)

Hiszpania zakończyła marzenia Niemców o triumfie na swojej ziemi w Mistrzostwach Europy. "La Roja" wygrała po dogrywce 2:1. Decydującą bramkę zdobył Mikel Merino w 119. minucie.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch brutalnych fauli Toniego Kroosa. W pierwszym z nich ucierpiał Pedri, który musiał wkrótce opuścić boisko. W jego miejsce wszedł Dani Olmo.

Pierwsza połowa przyniosła więcej kartek niż groźnych sytuacji. Arbiter spotkania pokazał trzy żółte kartki, a powinien więcej. W strzałach celnych do przerwy lepsi byli Hiszpanie, ale do otwarcia wyniku sporo brakowało. W przerwie trenerzy dokonali aż trzech zmian: dwie Niemcy i jedną Hiszpanie. To "La Roja" przycisnęła tuż po gwizdku sędziego. Fantastyczną okazję zmarnował Morata, który obrócił się z obrońcą na plecach, ale z pięciu metrów uderzył nad bramką. W 52. minucie Hiszpanie objęli prowadzenie. Lamine Yamal zagrał wzdłuż linii pola karnego do Daniego Olmo, który uderzył po ziemi prosto do bramki Manuela Neuera.

Nagelsmann wkrótce zareagował dokonując kolejnych dwóch zmian. Niemcy musieli nacisnąć, a Hiszpanie czekali na kontry. W 77. minucie słupek uratował Unaia Simona. Po zagraniu Wirtza w słupek uderzył Fullkrug. Niesamowite szczęście mieli Hiszpanie w 82. minucie, gdy po zbyt krótkim wybiciu bramkarza w świetnej sytuacji znalazł się Musiala, który próbował przelobować Simona i zrobił to minimalnie nad poprzeczką. Do trzech razy sztuka w przypadku reprezentacji Niemiec. Gospodarze turnieju doprowadzili jednak do wyrównania w 89. minucie. Mittelstädt dośrodkował w pole karne, Kimmich zgrał piłkę spod linii końcowej na piąty metr, gdzie wolejem idealnie trafił od słupka do bramki Wirtz dając radość większości kibiców na stadionie. Jeszcze w czwartej minucie doliczonego czasu mógł zamknąć ten mecz Müller, ale uderzył obok słupka.

W pierwszej części dogrywki wszystko, co najciekawsze działo się w ostatnich dwóch minutach. Z dystansu próbowali Oyarzabal i Wirtz, ale minimalnie chybili. Najważniejszy moment spotkania miał miejsce w 119. minucie. Dani Olmo dośrodkował w pole karne, gdzie znalazł się niepilnowany Mikel Merino i uderzył głową idealnie nie dając szans Neuerowi. Szalone było doliczone trzy minuty do dogrywki, które przerodziły się w sześć minut. Czerwoną kartkę obejrzał Dani Carvajal, minimalnie obok słupka główkował Füllkrug i to Hiszpanie zagrają w półfinale!