Euro 2024: Kolejna sensacja w grupie E! Słowacja pokonuję Belgię

UEFA EURO 2024 (X)

W drugim meczu grupy E, Słowacja wygrywa z Belgią 1:0 we Frankfurcie. “Czerwone Diabły” robiły co mogły, jednak wielką nieskutecznością popisał się Romelu Lukaku. Dwie bramki dla podopiecznych Tedesco anulował VAR, natomiast dla Słowaków strzelił Ivan Schranz.

Belgia wysoko rozpoczęła mecz. Już w 2. minucie, po podaniu tuż pod bramkę od Doku,  Lukaku marnuję prawie stu procentową okazję. Słowacja bardzo dobrze radziła sobie z Pressingiem co poskutkowało przeniesieniem gry pod bramkę Belgii. W 6. minucie Doku niedokładnie podaje tuż pod swoim polem karnym, przez co piłkę odbierają podopieczni Calzony i pewnym strzałem Ivan Schranz pokonuję bramkarza.

Belgowie po straconej bramce się nie poddawali co zaowocowało stratą piłki przez Dubravke na linii pola karnego, jednak De Bruyne przestrzelił nad bramką. Przez kolejne minuty gra toczyła się głównie w środku pola i żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji. Aż do 39. minuty, w której Lukas Haraslin, po wrzutce, popisał się kapitalnym wolejem ze skraju pola karnego. Chwilę później akcję wyprowadzili podopieczni Tedesco. Prostopadłe podanie na sytuację sam na sam otrzymał Lukaku, ale Belg nie poradził sobie z presją obrońców z tyłu, i za daleko wypuścił piłkę, która wyszła za linie.

Na drugą połowę Słowacja wyszła odważnie i wcale się nie murowali. Natomiast Belgowie chcieli szybko wyrównać już w 55. minucie dośrodkował Trossard na głowę Mangali, który zgrał piłkę tuż przed bramkę i Lukaku wbił ją do siatki. Jednak po Analizie VAR Sędzia anulował gola, ponieważ napastnik znajdował się na minimalnym spalonym względem futbolówki. “Czerwone Diabły” ciągle się nie poddawały, ale nasi sąsiedzi kapitalnie się bronili, w środku pola harował Lobotka, natomiast ofiarną interwencją na linii popisał się Hancko. w 85. minucie obrońca Belgi zagrał długą piłkę, na wolne pole, do Opendy, ten opanował piłkę i zagrał podanie do Lukaku, który zapakował piłkę do bramki. Tym razem radość Belgów znów nie trwała długo, główny sędzia po obejrzeniu sytuacji na ekranie zadecydował, że Openda pomagał sobię ręką i anulował gola.