blank
Udostępnij:

EURO 2024: Gospodarze zapewnili sobie wyjście z grupy, Węgrzy w tarapatach

Niemcy pokonali Węgrów 2-0 na stadionie w Stuttgarcie i pewnym zwycięstwem zapewnili sobie wyjście z grupy. Dla gospodarzy turnieju strzelali Musiala w 22. minucie oraz Gundogan w 67. Węgrzy natomiast przegrywają kolejny mecz na mistrzostwach i są praktycznie bez szans na wyjście z grupy. Zawodnikiem meczu został Ilkay Gundogan.

Niemcy w pierwszych sekundach meczu lekko przysnęli i już w 30. sekundzie Roland Sallai był bliski pokonania Neuera, lecz ten popisał się  świetną obroną. Następnie mecz przebiegał już pod dyktando gospodarzy. Około 22. minuty piłkę w polu karnym otrzymał Gundogan, do którego od razu doskoczył Orban, lecz ten stracił równowagę i się wywrócił co wytrąciło z równowagi resztę Węgrów, przez co Ilkay przejął szybko futbolówkę, zwiódł bramkarza i podał do Musiali, który pewnie wpakował piłkę do Bramki.

Ten gol spowodował przebudzenie Węgrów w ataku. Już w 25. minucie wolnego z około 20 metra wykonywał Szoboszlai, kopnął on piłkę z prędkością 120km/h lecz kapitalną paradą popisał się Manuel Neuer. Ale to dalej Niemcy dominowali Węgrów, lecz nie wynikło z tego większe zagrożenie. około 42. minuty znów do wolnego podchodził kapitan Węgrów, wrzucił on piłkę na Sallaia i ten wykorzystał dośrodkowanie, ale był na spalonym i sędzia nie zaliczył gola. Mimo pojedynczych akcji gości do gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, w pierwszej połowię Niemcy byli przy futbolówce blisko 70% czasu.

W drugiej połowie mecz się bardziej otworzył, ponieważ goście musieli bardziej zaatakować. Jednak to znów Niemcy prowadzili grę. Około 65. minuty nasi sąsiedzi rozegrali akcję piłkę w bocznym sektorze gry otrzymał Mittelstadt i podał do Gundogana, który pierwszym kontaktem skierował piłkę do siatki. W dalszym rozwoju gry Nagelsmann zdecydował się zdjąć z boiska kluczowych zawodników i wprowadzić zmienników, wolne do końca spotkania dostali: Havertz, Wirtz, Andrich, Musiala oraz Gundogan. Po stracie gola Węgrzy się nie poddawali m.in w 89. Minucie na lini interweniować musiał obrońca Niemiec, ponieważ Neuera nie było w bramce. Mecz skończył się wynikiem 2-0 dla Niemiec, co daje im awans a komplikuje sytuacje Węgrów.