Euro 2024: Chorwacja 2-2 Albania skrót meczu, gole, najciekawsze akcje (19.06.2024)

Twitter.com/@EURO2024

Charakterna Albania zdobyła punkt przeciwko Chorwacji na Volksparkstadionie w Hamburgu w doliczonym czasie gry na rozpoczęcie drugiej kolejki fazy grupowej Euro 2024.

Chorwacja  2-2  Albania: podsumowanie spotkania

Albania niespodziewanie wyszła na prowadzenie po golu Laci’ego. Chorwaci przez długi czas nie potrafili doprowadzić do wyrównania. Grali za wolno w akcjach ofensywnych i nie mogli liczyć na szybkie rozegranie ze swoim napastnikiem – Petroviciem. Dopiero po wejściu na boisku Ante Budimira akcje Chorwatów nabrały tempa. W ciągu trzech minut, trzecia drużyna na mundialu w Katarze zadała dwa ciosy wychodząc na prowadzenie. Mimo tego Albańczycy nie poddali się i heroicznie walczyli o wyrównanie wyniku co ostatecznie się udało. Klaus Gjasula, który niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki (gol na 2:1 dla Chorwatów) po wejściu na boisko, zrehabilitował się dając cenny punkt swojej drużynie w 95. minucie spotkania.

Chorwacja  2-2  Albania: skrót meczu