blank
Udostępnij:

EURO 2024: Belgia wygrywa z Rumunią (WIDEO)

Reprezentacja Belgii pokonując Rumunię 2:0 odniosła swoje pierwsze zwycięstwo podczas EURO 2024. Na listę strzelców wpisali się pomocnicy: Tielemans i De Bruyne.

Belgowie otworzyli wynik meczu już przed upływem dwóch minut. Lukaku zastawił się, wysunął piłkę do Tielemansa a ten huknął z linii pola karnego nie dając szans bramkarzowi. Otwierająca bramka napędziła to spotkanie. Rumunii zagrozili raz bardzo poważnie. Dragusin niebezpiecznie główkował po dośrodkowaniu Mariusa Marina. Do przerwy "Czerwone Diabły" mogły prowadzić wyżej. Dużo zamieszania robili Doku i Lukebakio. Swoje okazje miał również Lukaku, ale jego strzały często były blokowane.

Po zmianie stron mecz nie był już tak intensywny. Belgowie zdominowali posiadanie piłki i liczyli, że uśpią defensywę rywali. Wydawało się, że dopięli swego w 63. minucie, gdy Lukaku otrzymał podanie w uliczkę i w sytuacji sam na sam zdobył bramkę. Analiza VAR wykazała jednak minimalnego spalonego. To już trzecia bramka Belga anulowana podczas tego turnieju. Co nie udało się Lukaku, udało się De Bruyne. Długie zagranie od bramkarza zaskoczyło rumuńską defensywę i pomocnik "Czerwonych Diabłów" wykorzystał niespodziewaną sytuację sam na sam ustalając wynik spotkania. W grupie E bardzo ciekawa sytuacja. Przed ostatnią kolejką wszystkie drużyny mają po trzy punkty.