EURO 2024: Austria z pierwszego miejsca awansuje z “polskiej” grupy!

Marcel Sabitzer

Austria zaskoczyła piłkarską Europę i świat.

Austria staje się bohaterem dnia, pokonując Holandię w rezultacie 3:2. Mecz, który odbył się w Kolonii, był pełen zwrotów akcji i emocjonujących momentów, przynosząc Austrii zwycięstwo, które zapewniło im pierwsze miejsce w grupie D.

Mecz rozpoczął się od niespodziewanego samobójczego gola Donyella Malena, co dało Austriakom prowadzenie. Holendrzy, pod wodzą Ronalda Koemana, nie złożyli jednak broni i szybko odpowiedzieli golem Cody’ego Gakpo tuż po przerwie. W odpowiedzi, Romano Schmid i Marcel Sabitzer zdobyli kolejne bramki dla Austrii, zanim Memphis Depay nie zredukował strat dla Holendrów, dodając dramatyzmu końcowym minutom gry.

Po zaskakującym zwycięstwie nad Holandią, Austria z niecierpliwością czeka na swoich przeciwników z grupy F, z którymi zmierzy się w 1/8 finału. Kibice i analitycy są zgodni – Austria może być czarnym koniem tego turnieju, biorąc pod uwagę ich obecną formę i nieprzewidywalność na boisku.