EURO 2020: Grad bramek w Monachium. Niemcy lepsi od Portugalii (Wideo)

Niemcy

Ciekawie zaczyna się robić w grupie F. Portugalia tym razem przegrała z Niemcami. A zobaczyliśmy aż sześć goli.

Mistrz świata Francja z Węgrami, a broniąca tytułu mistrza Europy Portugalia z Niemcami. Tak wyglądał plan sobotniej, drugiej kolejki grupy F piłkarskich mistrzostw Europy. Po pierwszych zwycięstwach były Francja i Portugalia. W pierwszej serii gier Portugalczycy rozbili 3:0 Węgry, choć długi czas nie byli w stanie zagrozić skutecznie “Madziarom”. Tymczasem Niemcy przegrali z Francją 0:1.

Od pierwszych minut w Monachium to podopieczni Joachima Loewa prowadzili grę. Portugalia jednak znalazła sposób, by to ona otworzyła wynik. Przeprowadziła podręcznikową kontrę, po której Diogo Jota zdołał odegrać do Cristiano Ronaldo i ten z bliska po raz kolejny wpisał się na listę strzelców w tym turnieju. Bramka rywali wyraźnie podrażniła Niemców. Najpierw w 35. minucie Ruben Dias nie zdołał pokryć Kaia Havertza przy zagraniu Robina Gosensa i skierował piłkę do własnej siatki. Cztery minuty później kolejne trafienie samobójcze i spory pech Raphaëla Guerreiro. Z niesamowitą łatwością Niemcy odwróciły wynik.

Gospodarze z impetem weszli też w drugą połowę. Ponownie akcja dwójkowa Gosens – Havertz i tym razem już nikt nie miał wątpliwości, że kolejny gol wpada na konto Kaia. Po godzinie gry tym razem to wreszcie Gosens wpisał się na listę strzelców. Zawodnik Atalanty strzałem z głowy pokonał Rui Patricio. To było jego show, ale chwilę później już Loew zdjął go z boiska, chcąc oszczędzać na kolejne mecze. Portugalia wreszcie odpowiedziała w 67. minucie. Po stałym fragmencie Ronaldo odegrał po linii do Joty, a ten wpakował piłkę do siatki.

Dzięki temu wynikowi (4:2 dla Niemców) sytuacja w grupie jest naprawdę ciekawa. Dwie ekipy mają trzy punkty po drugiej kolejce: Portugalia i Niemcy. Liderem jest Francja z czteroma punktami, która też póki co pewna awansu nie jest. A wciąż w to wszystko mogą wmieszać się Węgry.

W trakcie MŚ w 2014 roku, w drodze po tytuł, Niemcy pokonali Portugalię 4:0. Wydawało się, że w Portugalii wiele się od tamtego czasu zmieniło… a tu proszę…

19.06.2021, godz. 18:00, 2. kolejka fazy grupowej EURO 2020

Portugalia – Niemcy 2:4 (1:2)

Cristiano Ronaldo 15′, Diogo Jota 67′ – Kai Havertz 35′ i 51′, Raphael Guerreiro 39′-samobójcza,

Portugalia: Patrício – N. Semedo, Rúben Dias, Pepe, Guerreiro – W. Carvalho (58. Silva), Danilo Pereira – B. Silva (46. Sanches), B. Fernandes (64. Moutinho), Diogo Jota (83. André Silva) – Ronaldo.

Niemcy: Neuer (C) – Ginter, Hummels (62. Can), Rüdiger – Kimmich, Gündoğan (73. Süle), Kroos, Gosens (62. Halstenberg) – Havertz (73. Goretzka), Müller – Gnabry (87. Sané).

Sędzia: Anthony Taylor (Anglia)