EURO 2020: Glik: Gdy atakujemy, gramy trójką obrońców, a bronimy w czwórce

Kamil Glik / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

– Pragnę wrócić do kraju ze świadomością, że zrobiłem wszystko, co w mojej mocy i nie mieć sobie nic do zarzucenia – przekonuje Kamil Glik.

Piłkarz Benevento Calcio spotkał się w środę na konferencji prasowej z dziennikarzami. Glik przyznaje, że w defensywie Polacy nie tworzą monolitu, ale jest to element, jaki można poprawić. – Na pewno korekty potrzebuje nasza postawa przy stałych fragmentach gry. Jest to jednak element, który możemy poprawić nawet w krótkim czasie. To w dużej mierze kwestia koncentracji. Mecz z Islandią i dwie stracone w nim bramki pokazał, ile może kosztować jej brak. W defensywie to kwestia fundamentalna – starał się tłumaczyć.

Rotacje, których dokonuje Paulo Sousa w pierwszej linii nie pomagają w zgraniu. – Małe urazy pokrzyżowały nieco plany, bo może drużyna wyglądałaby inaczej. Jasne, chcielibyśmy grać zawsze w miarę zbliżonymi personaliami, ale trzeba pamiętać, że to wciąż etap budowy. Selekcjoner sprawdził bardzo szeroką grupę zawodników w warunkach meczowych, po to były te spotkania towarzyskie – dodaje.

– Od kiedy stery w kadrze przejął Paulo Sousa, zasady gry w defensywie są jasne. Gdy atakujemy, gramy trójką obrońców, a bronimy w czwórce. Dla każdego to oczywista kwestia, obowiązująca od samego początku. Co do reprezentacji Słowacji, obejrzałem jej ostatnie mecze i wiem, jakie atuty i jakie słabości mają nasi rywale – podsumował Glik.

Przypomnijmy, iż mistrzostwa Europy rozpoczną się w piątek, zaś mecz Polaków ze Słowacją w poniedziałek o godzinie 18:00 w Sankt Petersburgu.

źródło: laczynaspilka.pl / własne


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *