EURO 2016: Zwycięska główka Pique

uefa.com

W meczu grupy D Hiszpanie wygrali z Czechami 1:0 po bramce Gerarda Pique dopiero w 87. minucie spotkania.

Od samego początku to Hiszpanie częściej atakowali i stwarzali groźniejsze sytuacje. W pierwszej połowie bliski zdobycia gola był m.in. Alvaro Morata, ale po dośrodkowaniu napastnik Juventusu trafił wprost w Petra Cecha. W drugiej połowie dominacja podopiecznych Vicente Del Bosque była jeszcze większa. W 73. minucie po wymianie podań między Iniestą a Adurizem, pomocnik Barcelony wycofał do Davida Silvy, jednak uderzenie zawodnika Manchesteru City było niecelne. Kilka minut wcześniej to Czesi byli blisko zdobycia bramki, główkował Gebre Selassie, ale Fabregas wybił piłkę niemal z linii bramkowej. Ostatnie minuty to ciągłe ataki Hiszpanów. Ich starania zostały wynagrodzone w 87. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Iniesty bramkę uderzeniem piłki głową zdobył Gerard Pique.

W drugiej serii spotkań w grupie D Hiszpanie zagrają z Turcją, a Czesi podejmą Chorwatów.

Hiszpania 1-0 Czechy (0-0)

Bramka: 87′ Pique

Hiszpania: De Gea – Juanfran, Pique, Ramos, Alba – Fabregas (70′ Thiago), Busquets, Iniesta – Silva, Morata (62′ Aduriz), Nolito (82′ Pedro)

Czechy: Cech – Kaderabek, Sivok, Hubnik, Limbersky – Darida, Plasil – Gebre Selassie (86′ Sural), Rosicky (88′ Pavelka), Krejci – Necid (75′ Lafata)

Żółta kartka: Limbersky (61′)

Sędzia: Szymon Marciniak (Polska)