bale

uefa.com

Podopieczni Chrisa Colemana wygrali z Irlandią Północną 1:0. Zwycięstwo Walii dał samobój Garetha McAuleya.

Mimo zdecydowanej przewagi Walii już przed meczem, zespół z Irlandii Północnej nie pozostawał gorszy i przez pierwszą połowę zarówno jeden jak i drugi zespół szli łeb w łeb. W drugiej zrobiło się nieco ciekawiej. W 52 minucie stuprocentową sytuację zmarnował Sam Vokes, a w 75 minucie padła – jak się później okazało – Jedyna bramka w meczu. Gareth McAuley nieszczęśliwie skierował piłkę do własnej siatki i było 1:0. Ostatecznie Walijczycy prowadzenia już nie oddali i wygrali w niezbyt przekonującym stylu. W ćwierćfinale zagrają albo z Węgrami albo z Belgią.

Walia: Hennessey – Chester, Williams, Davies – Gunter, Allen, Ledley (62′ J. Williams), Ramsey Tylor – Bale, Vokes (55′ Robson-Kanu)

Irlandia Północna: McGovern – Hughes, McAuley( 84′ Magennis), Cathcar, J.Evans – Ward (69′ Washington) Davis, C. Evans, Norwood (79′ McDallas – Lafferty