EURO 2016: Ronaldo wprowadził Portugalię do finału

uefa.com

W pierwszym półfinale Mistrzostw Europy we Francji, Portugalia pokonała Walię 2:0 po golach Cristiano Ronaldo i Naniego.

Pierwsza połowa nie była zbyt obfita w sytuacje podbramkowe, reprezentacja Walii oddała jedyny celny strzał na bramkę Rui Patricio. Po zmianie stron drużyna, która wyeliminowała z turnieju Polaków, ruszyła do ataku i w 50′ oraz 53′ minucie zdobyła bramki. Do siatki trafiali Ronaldo i Nani. Pomimo faktu, że drużyna Garetha Bale’a miała większe posiadanie piłki w drugiej połowie jak i w całym meczu, nie byli oni w stanie pokonać bramkarza rywali. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 i w ten sposób Portugalia, wygrała pierwszy mecz na turnieju w regulaminowym czasie.

Portugalia: Patricio – Cedric, Alves, Fonte, Guerreiro – Mario, Pereira, Silva (79′ Moutinho), Sanches (74′ Gomes)- Nani (86′ Quaresma), Ronaldo

Walia: Hennessey – Taylor, A.Williams, Collins (66′ J.Williams), Chester, Gunter – King, Ledley (58′ Vokes), Allen – Bale, Robson-Kanu (63′ Church)

Portugalia: 50′ C.Ronaldo, 53′ Nani