Kamil Chmielewski (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski pokonała w pierwszym grupowym spotkaniu Irlandię Północną 1:0 i odniosła historyczne zwycięstwo na mistrzostwach Europy. Jedyną bramkę zdobył Arkadiusz Milik.

Do przerwy Irlandczycy właściwie nie istnieli. Niemal cały czas przy piłce byli Polacy. Najpierw świetną sytuację zmarnował Arkadiusz Milik, a następnie w ciągu dwóch minut dobrych okazji nie wykorzystali Bartosz Kapustka oraz Michał Pazdan i do przerwy reprezentacja Polski remisowała bezbramkowo z Irlandią Północną w swoim pierwszym meczu podczas Euro 2016.

W 51. minucie Błaszczykowski rozegrał piłkę z Mączyńskim i dograł ją do Milika. Zawodnik Ajaksu Amsterdam przymierzył z piętnastego metra tuż przy słupku i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Irlandia ruszyła do ofensywy jednak dzisiejszego dnia nasza reprezentacja była bardzo dobrze dysponowana i zasłużenie zwyciężyliśmy.

Polska wygrała po raz pierwszy w swoim siódmym meczu mistrzostw Europy. Dotychczas nasz bilans wynosił 3 remisy i 3 porażki.