uefa.com

W wieczornym meczu grupy D rozgrywanym w Nicei Hiszpania pewnie pokonała Turcję 3:0. Po dwóch seriach gier podopieczni Vicente Del Bosque z sześcioma punktami na koncie zapewnili sobie awans do fazy pucharowej.

W 34. minucie Nolito dośrodkował prawą nogą w pole karne do Moraty, a ten strzałem głową trafił do siatki. Trzy minuty później Fabregas próbował podać nad głowami obrońców do Nolito. Turecki defensor – Topal nieudanie interweniował, po jego błędzie do piłki dopadł Nolito i mimo to, że się poślizgnął, udało mu się pokonać Babacana. W 48. minucie Iniesta swoim firmowym prostopadłym podaniem uruchomił Jordiego Albę, który podał do Moraty, a ten po uderzeniu między nogami tureckiego bramkarza mógł cieszyć się ze swojej drugiej bramki w tym meczu.

W następnym spotkaniu Hiszpania zagra z Chorwacją, natomiast Turcja zmierzy się z Czechami.

Hiszpania 3-0 Turcja (2-0)

Bramki: Morata (34’), Nolito (37’), Morata (48’)

Hiszpania: De Gea – Juanfran, Pique, Ramos, Alba (81’ Azpilicueta) – Fabregas (71’ Koke), Busquets, Iniesta – Silva (64’ Bruno Soriano), Morata, Nolito

Turcja: Babacan – Erkin, Balta, Topal, Gonul – Ozyakup (62’ Sahan), Inan (70’ Malli), Tufan – Turan, Yilmaz, Calhanoglu (46’ Sahin)

Żółte kartki: Ramos (2’) – Yilmaz (9’), Tufan (41’)

Sędzia: Milorad Mazić (Serbia)