EURO 2016: Anglia wygrywa rzutem na taśmę, bramki rezerwowych

Twitter

Przed momentem zakończyło się spotkanie Anglii z Walią, w którym padł wynik 2:1. Bramki zdobyli Jamie Vardy, Daniel Sturridge oraz Gareth Bale.

Mimo, że to Anglicy dominowali przez całą pierwszą połowę, to pierwszą bramkę w meczu zdobył pomocnik smoków, Gareth Bale, który zaskoczył Joe Harta uderzeniem z rzutu wolnego. Pop przerwie Hodgson zdecydował się na bardzo ofensywną grę, co opłaciło mu się już w 56 minucie, kiedy to wprowadzony tuż po przerwie Jamie Vardy wykorzystał błąd jednego z walijskich defensorów. W doliczonym czasie gry czujnością w polu karnym popisał się inny ze zmieników Synów Albionu, Daniel Sturridge który doprowadził do zwycięstwa Anglii. Anglicy dominowali przez większość spotkania, ale do samego końca musieli drżeć o wynik, ponieważ akcje Walii były rzadko, ale były bardzo groźne.

Anglia: Hart – Walker, Cahill, Smalling, Rose – Alli, Dier, Rooney, Lallana ( 73′ Rashford) – Sterling (46′ Sturridge), Kane (46′ Vardy)

Walia: Hennessey – Gunter, Chester, Williams, Taylor, Davies – Ledley (67′ Edwards), Ramsey, Allen – Robson-Kanu (72′ J. Williams), Bale

Anglia – Walia 2:1 (0:1)