W sobotę TSG Hoffenheim zmierzy się z Borussią Dortmund. Ten mecz będzie nie tylko ważny dlatego, że “Wieśniaki” tracą do klubu z Dortmundu jedynie 3 punkty, ale również dlatego, że będzie to pożegnalny mecz Eugena Polanskiego w barwach ekipy z Sinsheim.

32-latek do TSG Hoffenheim trafił z FSV Mainz w 2013 roku. Rozegrał tam 136 meczów i skompletował dorobek 10 bramek. Jego rola w drużynie była bardzo ważna, w niektórych spotkaniach były reprezentant Polski miał zaszczyt nosić opaskę kapitana.

“Wiele razem przeszliśmy przez te pięć i pół roku. Podziękowania należą się klubowi i kibicom. Od początku obdarzono mnie dużym zaufaniem i mam nadzieję, że swoim poświęceniem, nastawieniem i swoimi występami spłaciłem chociaż część tego kredytu” – powiedział pomocnik.

Na oficjalnej stronie internetowej TSG Hoffenheim napisano.

“Szybko stał się jednym z kluczowych zawodników drużyny i przyczynił się do tego, że w ostatniej chwili uniknęliśmy spadku z ekstraklasy. Dopiero po zwycięstwie 2:1 w ostatniej kolejce z Borussią Dortmund. Hoffenheim awansowało na 16. pozycję, a w barażu poradziło sobie z Kaiserslautern”

Dyrektor sportowy niemieckiej drużyny, Alexander Rosen w wywiadzie dla “Kickera” rzekł.

“On jest profesjonalistą w każdym calu. Jego podejście do gry w piłkę zawsze było wzorowe. To lider z prawdziwego zdarzenia.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi