maisfutebol.iol.pt

Piłkarze Derby County pokonali Fulham 1:0 w pierwszym półfinałowym meczu barażów o Premier League. Jedynego gola zdobył Cameron Jerome.

Od pierwszych minut przewagę miało Fulham i już w czwartej minucie mogli wyjść na prowadzenie, Ryan Sessegnon uderzył jednak bardzo niecelnie. Później przez dłuższy czas nic się nie działo i obie drużyny głównie rozgrywały piłkę, było to jednak mało skuteczne. Gospodarze groźnie zaatakowali w 34. minucie i od razu wyszli na prowadzenie. Craig Forsyth dośrodkował z prawej stronie, a w polu karnym świetnie główkował Cameron Jerome i pokonał bramkarza gości.

Fulham blisko wyrównania było za sprawą Aleksandara Mitrovića, jednak jego uderzenie sprzed pola karnego instynktownie nogami odbił Scott Carson. Więcej nic ciekawego nie zobaczyliśmy w pierwszej połowie i Derby prowadziło z Fulham 1:0.

Druga część mogła rozpocząć się dobrze dla gości, gdy piłkę dostał Sessegnon, ale tak jak na początku meczu, uderzył fatalnie. Jeszcze bliżej gola wyrównującego był Kevin McDonald, który finezyjnie kopnął z dystansu, lecz trafił w poprzeczkę. Okazję do podwyższenia wyniku miało także Derby, Andreas Weimann chciał podciąć piłkę nad Marcusem Bettinelli, ale minimalnie się pomylił. W 89. minucie Mitrović mógł zostać bohaterem Fulham, gdy dostał piłkę z prawej strony, ale jego uderzenie głową było bardzo niecelne. Ostatecznie Derby County pokonało Fulham 1:0 i to gospodarze są bliżej awansu do finału barażów o Premier League.