Eriksen odpowiedział kibicowi: „Zadzwoń do trenera i porozmawiaj”

Duńczyk nie jest pierwszym wyborem trenera Antonio Conte przy układaniu wyjściowej jedenastki Interu Mediolan. 28-latek na pytanie jednego z kibiców „dlaczego nie gra”, odpowiedział dość kontrowersyjnie i zaskakująco. – Trzeba zapytać o to trenera. Zadzwoń do niego i porozmawiaj z nim, bo to on podejmuje decyzje – powiedział.

Christian Eriksen do Interu Mediolan trafił w styczniu 2020 roku za 27 milionów euro z Tottenhamu. W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu wystąpił w 17 spotkań, ale tylko dziesięć razy wybiegał na boisko w podstawowym składzie. W obecnej kampanii ligowej Duńczyk, z uwzględnieniem wszystkich rozgrywek, wystąpił w 6 spotkaniach, ale tylko trzy rozpoczął w wyjściowym składzie.

28-latek nie może liczyć na pewne miejsce w podstawowym składzie mediolańskiego klubu. Podczas internetowej transmisji zorganizowanej przez Duński Związek Piłki Nożnej środkowy pomocnik w kontrowersyjny i dla wielu zaskakujący sposób odpowiedział na pytanie kibica „dlaczego nie gra?”. – Trzeba zapytać o to trenera. Zadzwoń do niego i porozmawiaj z nim, bo to on podejmuje decyzje. Wzloty i upadki zawsze są w piłce nożnej. Jest tylko kilku zawodników, którzy zawsze są na szczycie – powiedział Eriksen.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Stałem się lepszy w nieprzejmowaniu się krytyką, bo każdy ma swoje zdanie. Szczególnie teraz, gdy przeprowadziłem się do Włoch. Chodzi o to, aby zaufać tym, którzy są wokół ciebie i nie słyszeć reszty – dodał.

Jednocześnie stukrotny reprezentant drużyny narodowej wskazał klub, w którym zamierza zakończyć piłkarską karierę. – Nie wykluczam tego. W końcu kupiliśmy też dom w Odense, więc myślę, że tam się osiedlimy. Mógłbym nawet skończyć karierę w Odense, gdyby mnie chcieli  – zakończył.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.