Eric Garcia o krok od transferu do Barcelony

Zagraniczne media są ze sobą zgodne – Barcelona jest coraz bliżej sprowadzenia Erica Garcii. Będzie to pierwszy transfer od powrotu Joana Laporty na stanowisko prezesa klubu?

Hiszpański obrońca to wychowanek Barcy, który już od zeszłego lata był łączony z powrotem do słonecznej Barcelony. Już pod koniec czerwca tego roku wygaśnie jego obecna umowa z Manchesterem City, a sam piłkarz nie ma zamiaru jej przedłużać.

Eric Garcia doszedł już do porozumienia z klubem ostatniej zimy. Wtedy jednak finalizacja transakcji wcale nie była pewna, bowiem wszystko zmieniło wygranie wyborów przez Laportę. Hiszpańskie – Marca oraz Mundo Deprotivo – zgodnie informowały, że nowe władze klubu zmodyfikowały nieco warunki umowy dla Garcii. Zawodnik musiał ostatecznie przystać na na znaczną obniżkę wynagrodzenia. Te same źródła zapewniają, że mimo komplikacji zawodnik z miłą chęcią wróci w przyszłym sezonie na Camp Nou. Obie strony są przekonane, że wkrótce będzie można zawrzeć porozumienie i sfinalizować operację.

Do tego dziennikarze ESPN donoszą, że w ciągu ostatnich tygodni doszło do kilku spotkań między stronami. Świadczy to o tym, że zawodnik jest coraz bliżej związania się z Katalońskim klubem.

W tym sezonie Eric Garcia rozegrał zaledwie 10 spotkań w barwach The Citizens. Mimo tak niewielu występów zdołał pojechać na ostatnie zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii, na które został powołany przez Luisa Enrique.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *