Doniesienia: Szabanow nie zostanie w Legii

Artem Szabanow

Zdjęcie: Legia Warszawa

Legia Warszawa nie porozumiała się z Dynamem Kijów w sprawie transferu Artema Szabanowa – informuje portal Legia.Net.

29-latek przychodził do Legii licząc na regularną grę, z kolei w Warszawie liczono, że wzmocni rywalizację w defensywie. Niestety, w niedawnym meczu ligowym z Lechem Poznań (0:0) doznał kontuzji, która wykluczyła go z występów do końca sezonu.

W związku z tym Szabanow wrócił do Kijowa, by leczyć skręcony staw skokowy i uszkodzone więzadła. W międzyczasie Legia musiała rozpocząć negocjacje z Dynamem w kwestii transferu definitywnego. Ukraińskie media podają, że Dynamo żądało 1,8 mln euro. Natomiast portal Legia.Net poddaje pod wątpliwości tę kwotę. Jednocześnie podkreślając, że warszawskiego klubu i tak nie byłoby stać, by zapłacić nawet jej połowy.

Szabanow zostawia po sobie mieszane odczucia. Z jednej strony spełnił wizję Czesława Michniewicza, by w zespole był lewonożny stoper. Potrafił wyprowadzić dobrze futbolówkę czy wprowadzać zagrożenie po stałych fragmentach gry. Jednak zdarzyły mu się też głupie błędy w defensywie. Jeden z nich kosztował Legię porażkę z Piastem Gliwice w Pucharze Polski (1:2).


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *