Eredivisie: Były napastnik Arki Gdynia już w nowym klubie

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Poprzedni sezon ligowy dla Arki Gdynia okazał się wielkim zawodem. Podopieczni Ireneusza Mamrota pożegnali się z najwyższą klasą rozgrywkową, a to bardzo często wpływa na zmianę kadry. Organy zarządzające klubem Roda  JC Kerkrade dzisiaj poinformowały o podpisaniu umowy przez Fabiana Serrarensa. Napastnik będzie przynajmniej przez rok reprezentował barwy holenderskiego zespołu.

Snajper przychodził do polskiej Ekstraklasy, jako jeden z najpoważniejszych pretendentów do sięgnięcia korony króla strzelców. Boisko jednak mocno zweryfikowało te nadzieje, ponieważ skuteczność Holendra pozostawała wiele do życzenia. Wielu kibiców traktowało jego poczynania na placu gry z politowaniem. Piłkarz rozegrał 19. oficjalnych spotkań, ale w żadnym z nich nie potrafił pokonać bramkarza rywali. Do tej pory najlepszą formę pokazywał w ekipie De Graafschap, dla którego w Eredivisie 2018/19 zdobył siedem goli.

Nowy pracodawca Serrarensa aktualnie występuje na zapleczu holenderskiej elity. W dwóch pierwszych kolejkach udało mu się zgromadzić sześć punktów. Za trzy dni rozegra kolejną ligową potyczkę, a jego oponentem będzie De Graafschap.

Źródło: oficjalna strona internetowa Roda JC Kerkrade, portal Transfermarkt, własne.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.