Engel: Sousa będzie musiał zmienić plan, jaki układał

LIga Narodów, piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski wybierze się do Londynu bez Roberta Lewandowskiego, który doznał urazu. Snajper Bayernu Monachium bowiem doznał uszkodzenia więzadła pobocznego w prawym kolanie.

Jerzy Engel widzi nadzieje, że czasami strata lidera może spowodować dodatkową motywację dla reszty zawodników. – Nasi piłkarze grając z Lewandowskim mieli tę pewność, że w trudnych momentach ratował drużynę. Widzieliśmy to choćby w dwóch ostatnich meczach z Węgrami i Andorą. To jest lider, na którym opierała się cała konstrukcja gry ofensywnej i teraz Sousa będzie musiał zmienić plan, jaki układał na to spotkanie – twierdził były selekcjoner reprezentacji (2000-2002), w Onecie.

Ponadto dodaje, że środowa batalia będzie istotna ze względu na układ sił w tabeli. – Miejmy nadzieję, że zawodnicy to zrozumieją. Porażka będzie bardzo kosztowana, bo straciliśmy już dwa punkty w Budapeszcie i odrobienie ich nie będzie łatwe. Drugie miejsce w grupie spycha nas do baraży, które będą bardzo ciężkie – uważa.

– Czasem jest tak, że strata lidera powoduje dodatkową mobilizację. Najważniejszym zadaniem Sousy będzie teraz mentalnie przygotowanie zespołu na grę bez Roberta – kończy Engel. Polacy w trzecim meczu el. MŚ zagrają na Wembley z Synami Albionu (godz. 20:45).


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *