eMŚ: Pewne zwycięstwo Niemiec

FIFA.com

W meczu grupy C eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji, reprezentacja Niemiec rozgromiła 6-0 (4-0) Norwegię. Tym samym nasi zachodni sąsiedzi są niemal pewni udziału w przyszłorocznych Mistrzostwach.

Od pierwszej minuty mecz był pod dyktandem gospodarzy, którzy raz po raz zagrażali bramce strzeżonej przez Jarsteina. Zgromadzeni kibice nie musieli długo czekać na pierwsze trafienie swoich ulubieńców, bowiem już w 10. minucie meczu pięknym strzałem w okienko popisał się Mesut Özil. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Jonas Hector. Gospodarze chcieli iść za ciosem i to się im udało już w 17. minucie, kiedy to Julian Draxler płaskim strzałem umieścił futbolówkę w siatce obok bezradnego bramkarza gości. Zanim Norwegom udało się otrząsnąć ze straty drugiej bramki, musieli wyjmować piłkę z bramki po raz trzeci. Tym razem Jarsteina pokonał Timo Werner, który pewnie wykończył składną akcję swoich kolegów. Gospodarze nie zamierzali jednak na tym poprzestać i dalej atakowali bezradnych Norwegów. Tuż przed przerwą po raz drugi bramkarza gości pokonał Werner, dla którego jest to szósta bramka w drużynie narodowej. W przerwie na boisku pojawił się Leon Goretzka a kilka minut później wpisał się na listę strzelców. Ponownie w bramkowej akcji gospodarzy uczestniczył Werner, który świetnie dośrodkował na głowę piłkarza Schalke 04. W meczu obejrzeliśmy jeszcze tylko jedną bramkę, której autorem był wprowadzony w drugiej połowie Mario Gómez.

Niemcy 6-0 (4-0) Norwegia

Mesut Özil 10, Julian Draxler 17, Timo Werner 21, 40, Leon Goretzka 50, Mario Gómez 79

Niemcy: Marc-André ter Stegen – Joshua Kimmich, Antonio Rüdiger, Mats Hummels, Jonas Hector – Thomas Müller (46, Leon Goretzka), Toni Kroos, Sebastian Rudy (60, Sami Khedira), Mesut Özil, Julian Draxler – Timo Werner (66, Mario Gómez).

Norwegia: Rune Jarstein – Omar Elabdellaoui, Håvard Nordtveit, Jørgen Skjelvik, Haitam Aleesami – Mohamed Elyounoussi (55, Jonas Svensson), Sander Berge (46, Gustav Valsvik), Ole Selnæs (75, Martin Linnes), Mats Møller Dæhli – Joshua King, Jo Inge Berget.

Żółte kartki: Selnæs, Linnes (Norwegia).

Sędziował: Gediminas Mažeika (Litwa).