eMŚ: Czesi lepsi od Azerów

FIFA

W meczu grupy C, reprezentacja Azerbejdżanu uległa Czechom 1-2. Jednak to zwycięstwo nic nie dało naszym południowym sąsiadom, bowiem szansę na awans utracili już we wrześniu.

Od samego początku meczu to drużyna gości dyktowała warunki na boisku. Jednak na efekty trzeba było czekać do 35. minuty, kiedy to niepewną interwencję Azerskiego bramkarza wykorzystał Jan Kopic. Do wyrównania w drugiej połowie doprowadził Əfran İsmayılov, który pewnie wykorzystał rzut karny. Trzeba wspomnieć, że sędzia popełnił błąd w ocenie tej sytuacji, bowiem znakomitymi umiejętnościami aktorskimi popisał się Ruslan Qurbanov. Jedenaście minut, tyle trwała radość gospodarzy z remisowego rezultatu. Bardzo dobre dośrodkowanie Daridy wykorzystał Antonín Barák, który strzałem głową “zdjął pajęczynę” z bramki gospodarzy.

05.10.2017, Eliminacje do Mistrzostw Świata w Rosji (grupa C), Bakı Olimpiya Stadionu (Azerbejdżan).

Azerbejdżan – Czechy 1:2 (0:1)

Əfran İsmayılov 55′ – Jan Kopic 35′, Antonín Barák 66′

Azerbejdżan: Kamran Ağayev – Magomed Mirzabekov, Bədavi Hüseynov, Rəşad Sadıqov, Pavel Paşayev – Əfran İsmayılov, Cavid Hüseynov (Mahir Madatov 79′), Rahid Əmirquliyev, Richard Almeida de Oliveira, Dimitrij Nazarov (Qara Qarayev 67′) – Ruslan Qurbanov (Ramil Sheydayev 62′).

Czechy: Jiří Pavlenka – Pavel Kadeřábek, Jakub Brabec, Marek Suchý, Jan Bořil – Jan Kopic, Vladimír Darida (Tomáš Souček 78′), Josef Hušbauer, Antonín Barák, Jakub Jankto – Michal Krmenčík (Jan Kliment  89′).

Żółte kartki: Marek Suchý, Josef Hušbauer, Antonín Barák (Czechy).

Sędzia: Benoît Millot (Francja).