Emocjonujący mecz, zwycięstwo PSG

Źródło: twitter.com/ligue1ubereats

Wiele bramek i świetne widowisko zafundowali gracze Brest i PSG. Tym drugim udało się wygrać 2:4.

Pierwsza połowa

Jak można było się spodziewać, przewagę od razu zyskali goście. Długo nie mogli jednak skleić dobrej akcji. Udało im się to w 16 minucie spotkania, gdy dobrej sytuacji doszedł Marco Verratti, ale uderzył nad poprzeczką. Swoją przewagę PSG przypieczętowało kilka chwil później. Ander Herrera zdecydował się na uderzenie wolejem zza pola karnego i nie dał żadnych szans Marco Bizotowi. 36 minuta widowiska przyniosła drugiego gola dla “Paryżan”. Dogodną okazję w szesnastce wypracował sobie Kylian Mbappe i głową z 11 metra pokonał golkipera gospodarzy. Przed przerwą Brest zdołało zdobyć bramkę kontaktową za sprawą Francka Honorata. Francuz otrzymał kapitalne podanie, dzięki któremu spotkał się oko w oko z Keylorem Navasem i skutecznie uderzył w lewy róg bramki.

Druga połowa

Niestety, druga połowa rywalizacja przybrała bardzo nieprzyjemny obrót. Co prawda widzieliśmy wielką przewagę PSG, ale sama gra także bardzo się podostrzyła. Obserwowaliśmy wiele chaosu, fauli i żółtych kartek, bez konkretnych sytuacji bramkowych po obu stronach. Wraz z upływem minut, Paris Saint-Germain coraz bardziej usypiało swoich przeciwników, ale nie przesuwało się pod pole karne Brest. Jednak jak się okazało, nie było im to potrzebne, by zdobyć trzeciego gola. Idrissa Gueye znalazł się około 35 metrów od bramki gości i oddał potężny strzał. Spóźniony bramkarz gospodarzy nie był w stanie sparować tej próby. Brest zdołało odpowiedzieć na to trafienie golem Steve’a Mounie w 85 minucie. Kropkę nad “i” postawili jednakże po kontrataku piłkarze Mauricio Pochettino, a konkretnie Angel Di Maria. Argentyńczyk pięknie przelobował Bizota. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:4.