Emmanuel Adebayor po kilku miesiącach odchodzi z Olimpii Asuncion

emmanuel adebayor

Zdjęcie: https://www.standard.co.uk/

Emmanuel Adebayor w lutym podpisał umowę z paragwajską Olimpią Asuncion, ale po niespełna pięciu miesiącach odszedł z najstarszego klubu w tym kraju.

Kryzys gospodarczy wywołany przez pandemię koronawirusa sprawił, że wiele zespołów na całym świecie musi zmienić politykę. Olimpię Asuncion nie stać było dłużej na utrzymywanie znanego napastnika. Dlatego też postanowiono rozwiązać kontrakt. 36-latek przez COVID-19 pozostał w Togo i wywołał sporą burzę. Piłkarz nie poszedł śladem swoich kolegów ze swojego fachu i nie przelał pieniędzy na pomoc z walką z koronawirusem. – Mam dla wszystkich prosty przekaz – tak, nie pomagam. Robię, co chcę i jem, co chcę. Możecie mnie porównywać do Eto’o czy do Drogby, ale ja nie jestem żadnym z nich – tłumaczył Adebayor.

Przez związaniem się z Olimpią, Togijczyk występował w tureckim Kayserisporze, gdzie również jego pobyt był krótki (cztery miesiące). W 2009 roku Manchester City zapłacił Arsenalowi aż 29 mln euro, ale piłkarz nigdy nie prezentował poziomu jakiego oczekiwano. Dwa lata potem przeniósł się do Realu Madryt, gdzie został wypożyczony za cztery miliony euro. Jego upadek piłkarski rozpoczął się w 2016 roku, gdy odszedł z Crystal Palace.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.