Emery: Juventus jest faworytem, ale możemy ich zaskoczyć

Emery

Zdjęcie: Villarreal


Szkoleniowiec Villarrealu – Unai Emery jest świadom, iż jego ekipa to underdog przed konfrontacją z Juventusem w Lidze Mistrzów.

Już we wtorek wieczorem dojdzie do pierwszego starcia między hiszpańskim, a włoskim zespołem w ramach 1/8 Champions League.

– Juventus wymaga szacunku w tym sensie, że ma swoją historię. To jedna z najlepszych włoskich drużyn, z doświadczeniem w Lidze Mistrzów – podkreślił przed meczem Emery – Spodziewam się trudnego meczu, oni zawsze potrafią utrzymać wysoki poziom. Potrafią utrzymać bardzo wysoką obronę i są bardzo silni w fazie defensywnej, ale także w grze, która uniemożliwia ci tworzenie szans. Przygotowujemy się do jutrzejszych 90 minut, a także do tych w Turynie, ewentualnie do dogrywki i rzutów karnych, mając bardzo szeroką wizję. Zrobimy wszystko, aby wygrać, możliwości i umiejętności są, musimy to zrobić.

Podczas przedmeczowej konferencji prasowej nie zabrakło również tematu Dusana Vlahovicia, nowej gwiazdy “Starej Damy”

– Niedawno, gdy rozmawialiśmy o Vlahoviciu, mówiłem: lepiej grać przeciwko nim, lepiej grać przeciwko wszystkim dostępnym. Oni są faworytami, ale my się nie poddajemy, jesteśmy w stanie pokonać drużyny o znakomitym poziomie i jutro zrobimy to ponownie – podkreślił.

– Sukces ma wiele ścieżek, każdy szuka swojej własnej, zgodnej z jego osobowością, uczuciami i odczuciami. Podczas mojej podróży starałem się uczyć i obserwować innych. Próbowałem zrozumieć, co mi się podoba, a co nie, ale nigdy nie chciałem stracić swojej istoty. Bardzo szanuję swoich przeciwników, zawsze staram się wydobyć jak najwięcej z każdego zawodnika. Jest wiele recept na osiągnięcie sukcesu, mimo wszystkich naszych różnic, praca opiera się tylko na konsekwencji – podsumował.

Źródło: Football Italia


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.