Depay wróci na mecz z Athletikiem

EL Clasico

Po meczu z Valencią, FC Barcelona odbyła trening regeneracyjny, w którym po raz pierwszy od dłuższego czasu udział wziął Memphis Depay. Oprócz Holendra do treningów wrócił również Clement Lenglet.

Według dziennika AS, obaj są już bardzo blisko powrotu na boisko i może to już nastąpić za tydzień, w starciu z Athletikiem na Camp Nou. Niewykluczone, że zawodnicy znajdą się już na liście powołanych do rewanżowego meczu z Napoli w ramach Ligi Europy. Jednak takie rozwiązanie może okazać się ryzykowne.

Holender boryka się ze swoimi problemami od czasu ostatniego El Clasico, które odbyło się 12 stycznia. Wtedy bowiem ponownie nabawił się kontuzji mięśnia dwugłowego w lewej nodze. Minęło niemal półtora miesiąca i w tym czasie wewnątrz klubu wiele się pozmieniało. Kibice z pewnością są bardzo ciekawi, jaką rolę napastnik będzie odgrywał u Xaviego. Natomiast Lenglet doznał urazu mięśniowego podczas zajęć 2 lutego. Przewidywano, że stoper będzie pauzować 4-5 tygodni, więc jego powrót do zdrowia jest szybszy, niż przewidywano. Francuz może przydać się w rotacji, tym bardziej, że Araujo oraz Garcia nie są w pełni sił.

Nieco odmiennego zdania jest natomiast Mundo Deportovio, które podaje, że do Neapolu poleci jedynie Depay, natomiast Lenglet poczeka do meczu ligowego w ten weekend. Barcelonie zależy aby obaj zawodnicy byli w pełni zdrowi i nie narażali się na odnowienie się urazu. Szczególnie w przypadku Holendra, który w tym sezonie opuścił już 13 spotkań.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.