Emerson tłumaczy dlaczego opuścił Chelsea

Emerson Palmieri

Zdjęcie: twitter.com/emersonpalmieri/

W minionym okienku transferowym Emerson Palmieri opuścił Chelsea, przechodząc do Lyonu w ramach wypożyczenia. W udzielonym ostatnio wywiadzie opowiedział o powodach swojego odejścia.

Emerson nie był pierwszym wyborem na lewą stronę obrony w Chelsea, ale gdy dostawał swoje szanse, potrafił dobrze się zaprezentować. Ma za sobą również udane Mistrzostwa Europy. Po powrocie stwierdził, że potrzebuje zmiany otoczenie i udał się na wypożyczenie do Lyonu. Teraz powiedział więcej o swojej decyzji i szczegółach transferu.

„Po Euro chciałem grać regularnie i czuć się potrzebnym. Nie mogłem występować regularnie w Chelsea, a Roberto Mancini powiedział mi, że na moim poziomie powinienem przebywać na boisku tak długo, jak to możliwe ”. – powiedział Emerson La Gazzetta dello Sport.

“Rozmawiałem ze Spallettim i dostałem zielone światło, aby przenieść się do Napoli, nie wiem, dlaczego to nie wyszło. Lyon zaproponował mi dobry projekt i zdecydowałem się w dwa lub trzy dni. Myślę, że to był właściwy wybór, jest tu młoda i zgrana grupa, a Brazylijczycy PaquetàGuimaraes, Mendes i Henrique pomogli mi się tu zaaklimatyzować.” – mówił dalej Włoch

Na koniec odniósł się do zwycięstwa zarówno w rozgrywkach Ligi Mistrzów, jak i na Euro podkreślając istotność kadry narodowej.

“Dwa niesamowite doświadczenia, ale zwycięstwo na Euro było bardziej emocjonujące, ponieważ wygrywasz dla całego kraju. To zaszczyt być częścią reprezentacji Włoch.” – zakończył 27-latek

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.