eLM: Ferencváros i Benfica bliżej decydującej rundy

UEFA

Festiwal UEFA Champions League / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Po środowych spotkaniach III rundy eliminacji Ligi Mistrzów wiemy już coraz więcej. Jeżeli Legia Warszawa nie zdoła uporać się z Dinamem Zagrzeb, to o fazę grupową Ligi Europy zagra prawdopodobnie ze Slavią Praga. Czesi po kuriozalnym samobóju i bramce z rzutu karnego przegrali na wyjeździe 0:2 z Ferencvárosem. W trzecim dzisiejszym meczu Benfica wygrała 2:0 w Moskwie ze Spartakiem.

W poniedziałkowe popołudnie w szwajcarskim Nyonie odbyło się nie tylko losowanie IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów, ale także i Europy, w wyniku którego mistrz Polski poznał swojego potencjalnego rywala w tych rozgrywkach. Jeżeli Legia nie będzie w stanie pokonać Dinama Zagrzeb to o fazę grupową Ligi Europy zagra z węgierskim Ferencvárosem lub czeską Slavią Praga. Po pierwszym spotkaniu w zdecydowanie lepszej sytuacji znajdują się dość nieoczekiwanie Węgrzy. Duża w tym zasługa kuriozalnego gola, który padł pod koniec pierwszej połowy. W 44. minucie Taras Kaczaraba wycofał futbolówkę do swojego bramkarza. Ondřej Kolař popełnił jednak fatalny błąd – nie przyjął piłki, która przeleciała pod jego stopą i wpadła do bramki. Na początku drugiej połowy zwycięstwo dwoma bramkami celnym strzałem z rzutu karnego zapewnił gospodarzom Ihor Charatin.

W jedynym środowym spotkaniu w ramach ścieżki ligowej Spartak Moskwa podejmował na swoim terenie SL e Benfica. Portugalczycy dobrze spisali się w roli faworyta i ze stolicy Rosji wywieźli dwubramkową przewagę po golach Rafy Silvy i Gilberto. Jeżeli na swoim terenie podopieczni Jorge Jesusa nie roztrwonią przewagi to czeka ich zdecydowanie mniej egzotyczny wyjazd. W pierwszym spotkaniu PSV Eindhoven bardzo pewnie wygrało 3:0 z FC Midtjylland i jest jedną nogą w fazie play off.

Wyniki środowych spotkań III rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów

Ścieżka mistrzowska

GNK Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) – Legia Warszawa (Polska) 1:1 (0:0)

Bruno Petković 59 – Ernest Muçi 82

Rywal w kolejnej rundzie: FK Crvena zvezda Belgrad (Serbia) / Sheriff Tiraspol  (Mołdawia). Przegrany z tego dwumeczu zagra w IV rundzie eliminacji Ligi Europy z przegranym dwumeczu Ferencvárosi TC (Węgry) / SK Slavia Praga (Czechy).

Ferencvárosi TC (Węgry) – SK Slavia Praga (Czechy) 2:0 (1:0)

Taras Kaczaraba 44 (bramka samobójcza), Ihor Charatin 50 (karny)

Rywal w kolejnej rundzie: CFR Cluj (Rumunia) / BSC Young Boys Berno (Szwajcaria). Przegrany z tego dwumeczu zagra w IV rundzie eliminacji Ligi Europy z GNK Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) / Legia Warszawa (Polska).