eLKE: Komplet wyników pierwszych spotkań IV rundy eliminacji

LKE

Liga Konferencji Europy

Eliminację do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy powoli zbliżają się do końca. W pierwszych meczach IV rundy eliminacji nie zabrakło kilku niespodzianek.

Co do zasady zdecydowani faworyci nie zawiedli oczekiwań kibiców. West Ham United Łukasza Fabiańskiego (poza kadrą meczową na to spotkanie) wygrał 3:1 u siebie z duńskim Viborgiem, a Villarreal pomimo słabego początku zwyciężył na swoim stadionie 4:2 chorwacki Hajduk Split. Sporą wpadkę zanotował natomiast niemiecki 1. FC Köln. Przedstawiciel Bundesligi co prawda wyszedł na prowadzenie już w 14. minucie, jednak przez ponad 70 minut musiał radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Juliana Chabota. Węgierski Fehérvár wykorzystał grę w przewadze i ostatecznie wygrał 2:1. Aż 4:0 z portugalskim Gil Vicente wygrali zawodnicy holenderskiego AZ Alkmaar.

Straty na swoim terenie odrabiać będzie musiał francuski OGC Nice-Côte d’Azur. Zespół Marcina Bułki przegrał w pierwszym spotkaniu 0:1 z izraelskim Maccabi Tel Awiw. Polski bramkarz spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych. Zaliczki przed wyjazdem nie wypracowała sobie również drużyna Patryka Szysza. Turecki Başakşehir po golu w końcówce zremisował u siebie 1:1 z belgijskim Royal Antwerp. Polak pojawił się na boisku dopiero w 87. minucie zmieniając Hasana Aliego Kaldırıma. Do pewnego momentu starcie Fiorentiny z Twente można było zapowiadać jako polski pojedynek. Ostatecznie do tego nie doszło. Piłkarz Fiorentiny Szymon Żurkowski nie został zgłoszony do europejskich pucharów, a Przemysław Tytoń spędził cały mecz na ławce Twente. Po pierwszym meczu bliżej awansu jest przedstawiciel Serie A, który u siebie wygrał 2:1.

Niespodzianką pachniało w Liechtensteinie. FC Vaduz po 10. minutach spotkania z Rapidem Wiedeń prowadził 1:0, lecz finalnie wywalzył “zaledwie” remis 1:1. Tak czy inaczej daje to spore nadzieje na niespodziewany awans do fazy grupowej. Przypomnijmy, Vaduz obecnie występuje na drugim szczeblu rozgrywkowym w Szwajcarii. Kolejnej sensacji nie sprawią już piłkarze Ħamrun Spartans FC. Zespół z Malty na wyjeździe uległ 1:4 Partizanowi Belgrad.

Ciekawe rzeczy zadziały się w ścieżce mistrzowskiej eliminacji Ligi Konferencji Europy. Nieoczekiwanie mistrz Bośni i Hercegowiny Zrinjski Mostar wygrał na swoim boisku 1:0 ze Slovanem Bratysława. Blisko historycznego awansu do fazy grupowej europejskich pucharów jest mistrz Kosowa. Ballkani Suharekë na wyjeździe wygrał 2:1 z mistrzem Macedonii Północnej FK Škupi Skopje. Remisami zakończyły się natomiast mecze Maribor – Cluj oraz RFS Ryga – Linfield.

Wyniki pierwszych spotkań IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy

a.) ścieżka ligowa

Raków Częstochowa (Polska) – Slavia Praga (Czechy) 2:1 (1:0)

Ivi López 29, Fran Tudor 61 – Tomáš Holeš 60

West Ham United FC (Anglia) – Viborg FF (Dania) 3:1 (1:0)

Gianluca Scamacca 23, Jarrod Bowen 64, Michail Antonio 78 – Jacob Bonde 69

ACF Fiorentina (Włochy) – FC Twente (Holandia) 2:1 (2:0)

Nicolás González 2, Arthur Cabral 31 – Václav Černý 64

Maccabi Tel Awiw (Izrael) – OGC Nice-Côte d’Azur (Francja) 1:0 (0:0)

Stipe Perica 74

İstanbul Başakşehir FK (Turcja) – Royal Antwerp FC (Belgia) 1:1 (0:0)

Mounir Chouiar 54 – Dinis Almeida 87

Villarreal CF (Hiszpania) – HNK Hajduk Split (Chorwacja) 4:2 (4:1)

José Luis Morales 14, 36, Marko Livaja 19 (bramka samobójcza), Gerard Moreno 45 – Stipe Biuk 2, Marco Fossati 85 (karny)

1.FC Köln (Niemcy) – FC Fehérvár (Węgry) 1:2 (1:2)

Florian Dietz 14 – Budu Ziwziwadze 32, Palkó Dárdai 40

CSKA Sofia (Bułgaria) – FC Basel (Szwajcaria) 1:0 (0:0)

Sergio López 70 (bramka samobójcza)

BSC Young Boys Berno (Szwajcaria) – RSC Anderlecht (Belgia) 0:1 (0:0)

Hannes Delcroix 57

AZ Alkmaar (Holandia) – Gil Vicente FC (Portugalia) 4:0 (1:0)

Dani De Wit 24, Mayckel Lahdo 78, Vangelis Pavlidis 85, Mees de Wit 89

1.FC Slovácko Uherské Hradište (Czechy) – AIK Solna (Szwecja) 3:0 (1:0)

Milan Petržela 28, Vlasiy Sinyavskiy 77, Petr Reinberk 80

Molde FK (Norwegia) – Wolfsberger AC (Austria) 0:1 (0:1)

Tai Baribo 22

FCSB Bukareszt (Rumunia) – Viking FK (Norwegia) 1:2 (1:2)

Florinel Coman 3 – Kevin Kabran 5, Sondre Flem Bjørshol 35

Universitatea Craiova (Rumunia) – Hapoel Beer Szewa (Izrael) 1:1 (0:0)

Andrei Ivan 75 (karny) – Rotem Hatuel 70

Djurgårdens IF (Szwecja) – APOEL Nikozja (Cypr) 3:0 (1:0)

Victor Edvardsen 9, Hjalmar Ekdal 54, Gustav Wikheim 65

FC Vaduz (Liechtenstein) – Rapid Wiedeń (Austria) 1:1 (1:0)

Dario Ulrich 10 – Ferdy Druijf 53

FK Partizan Belgrad (Serbia) – Ħamrun Spartans FC (Malta) 4:1 (3:0)

Ricardo Gomes 15, Slobodan Urošević 25, Fousseni Diabaté 33, Patrick Andrade 77 – Matthew Guillaumier 52

b.) ścieżka mistrzowska

Lech Poznań (Polska) – Football 1991 Dudelange (Luksemburg) 2:0 (1:0)

Kristoffer Velde 6, Mikael Ishak 66

HŠK Zrinjski Mostar (Bośnia i Hercegowina) – ŠK Slovan Bratysława (Słowacja) 1:0 (0:0)