Eliminacje FIFA World Cup Qatar 2022: Podział punktów w Kijowie

W meczu 5. kolejki Eliminacji FIFA World Cup Qatar 2022 Ukraina zremisowała z Francją 1:1. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Mykoła Szaparenko, do remisu doprowadził Anthony Martial.

Francuzi przed tym meczem byli liderem tabeli i pozostaną nim bez względu na wynik dzisiejszego meczu. Podopieczni Didiera Deschampsa nie podnieśli się jednak jeszcze po słabym Euro i ich gra obecnie nie zachwyca. Ukraińcy pod wodzą nowego trenera zagrali dopiero tylko raz, w środę podzielili się punktami z Kazachstanem.

Od początku meczu to Francuzi rzucili się do ataku i chcieli szybko zdobyć bramkę. Najgroźniejsza sytuacja miała miejsce jednak dopiero chwilę przed upływem drugiego kwadransa. Antoine Griezmann dopadł do wybitej z pola karnego futbolówki, strzelił z woleja, a futbolówka przeleciała tuż obok słupka. Swoją sytuację miał również Kingsley Coman. Skrzydłowy Bayernu łatwo ograł dwójkę ukraińskich defensorów, lecz już finalizacja akcji pozostawiła wiele do życzenia. Podopieczni Ołeksandra Petrakowa odpowiedzieli w 35. minucie. Andrij Jaromolenko kopnął z woleja, dobrze w bramce zachował się Hugo Lloris, do piłki dopadł jeszcze Illa Zabarny jednak z kilku metrów kopnął w trybuny. Tuż przed przerwą zobaczyliśmy jeszcze dwie akcje, po jednej z każdej ze stron. Najpierw sam na sam z Andrijem Piatowem wyszedł Anthony Martial, lecz trafił wprost w niego. Chwilę później kontratak wyprowadzili gospodarze. Wiktor Cygankował podał po ziemi w szesnastkę, jeden z francuskich obrońców wybił piłkę wprost pod nogi Mykoły Szaparenkii, a ten bez zastanowienia huknął z woleja i pięknym uderzeniem pokonał bramkarza.

Druga połowa kapitalnie rozpoczęła się dla gości, którzy w 51. minucie doprowadzili do remisu. Coman dośrodkował w szesnastkę, jeden z defensorów wybił futbolówkę wprost pod nogi Martiala, a ten z małą pomocą Pjatowa trafił do siatki. Później z każdym momentem przewaga Trójkolorowych zaczynała się coraz mocniej zazębiać i wydawałoo się, że kolejny go to tylko kwestia czasu. Kapitalną sytuację, by pokonać golkipera gospodarzy miał Moussa Diaby, który położył na murawę dwóch defensorów, ale gdy już trzeba było wykończyć sytuację, to tylko ostemplował słupek. Ostatecznie podopiecznym Didiera Deschampsa nie udało się już strzelić drugiego gola, więc mecz zakończył się remisem, a taki wynik zdecydowanie bardziej cieszy gospodarzy.

Taki wynik cieszy bardziej gospodarzy, bo dobitnie pokazali to w drugiej połowie, gdy praktycznie ani razu nie zagrozili bramce Llorisa. Francuzi natomiast w drugiej części wypracowali sobie ogromną przewagę, ale ponownie zabrakło u nich jednego elementu, czyli skuteczności. Kolejną szansę na poprawę będą mieli już we wtorek, gdzie zagrają z Finlandią. Nasi sąsiedzi tym razem będą pauzować.

04.09.2021, 5. kolejka Eliminacji FIFA World Cup Qatar 2022, Stadion Olimpijski w Kijowie

Ukraina – Francja 1:1 (1:0)

Mykoła Szaparenko 44′ – Anthony Martial 51′

Ukraina: Andrij Piatow – Mykoła Matwijenko, Sergiej Krywcow, Illa Zabarny – Ołeksandr Tymczyk, Taras Stepanenko, Mykoła Szaparenko (Sergiej Sidorczuk 90′), Witalij Mykołenko – Wiktor Cygankow (Rusłan Malinowski 82′), Andrij Jarmolenko (Ołeksandr Zubkow 90+3′), Roman Jaremczuk (Daniło Sikan 82′)

Francja: Hugo Lloris – Leo Dubois, Kourt Zouma, Presnel Kimpembe, Lucas Digne – Kingsley Coman (Moussa Diaby 64′), Aurelien Tchouameni (Jordan Veretout 83′), Paul Pogba, Adrien Rabiot – Antoine Griezmann – Anthony Martial (Karim Benzema 64′)

Żółte kartki: Andrij Jarmolenko, Rusłan Malinowski – Presnel Kimpembe

Sędzia: Slavko Vinčić