Eliminacje Euro 2024: Reprezentacja Polski wygrywa z Wyspami Owczymi

Kibice

Kibice - reprezentacja Polski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Za nami debiut Michała Probierza w roli selekcjonera reprezentacji Polski.

Biało czerwoni wygrali z Wyspami Owczymi 2:0 na stadionie Tórshavn. Był to mecz w ramach eliminacji mistrzostw Europy. Turniej  odbędzie się w przyszłym roku w Niemczech.

Na murawie pojawiły się nazwiska, które wcześniej nie miały zbytnio styczności z pierwszą reprezentacją ( Slisz, Dziczek, Marchwiński, Piotrowski). Jednak największe zaskoczenie to obecność w podstawowym składzie debiutanta Patryka Pedy. Dwudziestojednolatek na co dzień reprezentuje barwy Spal.

Od pierwszej minuty Polacy próbowali narzucić półamatorom swoje warunki gry. Szybko się to opłaciło, bo już w 4. minucie Sebastian Szymański po asyście Piotra Zielińskiego trafił na 1:0. Do przerwy to Polacy mieli przewagę, ale Farerzy grali dzielnie: wysoko podchodzili, próbowali odebrać piłkę, byli agresywni. W efekcie do przerwy na tablicy wyników nic się nie zmieniło.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia, którym była czerwona kartka dla Askhama. To sprawiło, że gospodarze z rzadka wychodzili już własnej połowy, a Polacy mogli skupić się na ataku pozycyjnym. Przyniosło to rezultat, bo po dobrej akcji na 2:0 podwyższył Adam Buksa.

15 października podopieczni Probierza zmierzą się w Warszawie z Mołdawią. Będzie to nie tylko mecz o 3 punkty, ale również o rehabilitację za porażkę 2:3 na wyjeździe w Kiszyniowie.

Wyspy Owcze – Polska 0:2 (0:1)

BramkiS. Szymański (4′), Buksa (65′)

Kartki: żółte: Jonsson (85′), Fareo (90 + 4′) – Cash (16′), Milik (44′), Piotrowski (90 + 3′), Slisz (90 +4′) czerwone: Askham (49′)

Wyspy Owcze: Lamhauge – Joensen, Faero, Askham, Davidsen – Vatnhamar G. – Bjartalid (76′ Johansen), Hendriksson (76′ Jonsson), Andreasen (83′ Danielsen), Vatnhamar S. (90′ Radosavljević) – Edmundsson (76′ Petersen).

Polska: Szczęsny – Kędziora, Peda, Kiwior – Cash (59′ Wszołek), Slisz, Dziczek (82′ Piotrowski), Frankowski – S. Szymański (59′ Buksa), Zieliński (87′ Marchwiński) – Milik (59′ Świderski).